KPP Grajewo

Blok KWP

Spotkania Profilaktyczne

Ruch drogowy

 1. Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019

  Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!

 2. Ogólnopolskie działania „Kaskadowy pomiar prędkości”.

  Policjanci z grajewskiej drogówki włączyli się w ogólnopolskie działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Główne cele działań to uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną wypadków drogowych, która prowadzi do tragicznych w skutkach zdarzeń, a także wyegzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

 3. Kolejni kierowcy stracili uprawnienia za zbyt szybką jazdę

  Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie zatrzymali prawo jazdy kolejnym piratom drogowym, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, niestety często najtragiczniejszych w skutkach.

 4. Bezpieczne wakacje z grajewską policją

  W ramach wakacyjnych spotkań z dziećmi policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego grajewskich komendy odwiedzili najmłodszych w Bibliotece Miejskiej w Grajewie. Rozmawiali z nimi o sposobach bezpiecznego spędzania wolnego czasu.