KPP Grajewo

Blok KWP

Ruch drogowy

 1. Uwaga na drodze !

  Wcześnie zapadający zmrok, oślepiające słońce, mgła, deszcz, kałuże i mokra śliska nawierzchnia jezdni to niekorzystne warunki drogowe, jakie panują obecnie na drogach. Podlascy policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność i rozwagę.

 2. KMZB: Przekroczył prędkość - stracił prawo jazdy

  Zatrzymanie prawo jazdy i wysoki mandat - to efekt przekroczenia dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grajewie zatrzymali mężczyznę, który jechał z prędkością 104 km/h, w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. To kolejny taki przypadek na terenie naszego powiatu.

 3. Kolejne zatrzymane prawo jazdy w miejscu wskazanym na KMZB

  Policjanci grajewskiej "drogówki" zatrzymali kolejne prawo jazdy kierującej, która przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym. Kontrola została przeprowadzona w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kierująca osobową Skodą jechała o 86 km/h za szybko. To kolejny taki przypadek na terenie powiatu grajewskiego.

 4. „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”

  Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną przygotowała akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, skierowaną do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 5. Drogowy „pirat” namierzony dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

  142 km/h – to prędkość, z jaką jechał w obszarze zabudowanym kierowca BMW. „Pirat drogowy” został zatrzymany przez grajewskich mundurowych dzięki wskazaniom internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za nieodpowiedzialne zachowanie 53 – letni obywatel Litwy stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym. W tym roku to już 41 przypadek zatrzymania prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym na terenie powiatu grajewskiego.

 6. "Bezpieczna droga do szkoły" - spotkania z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego

  Policjanci i pracownicy z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie kontynuują działania prewencyjno - kontrolne w ramach ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo - przez cały rok szkolny" objętej honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ukierunkowane są one na poprawę bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły.

Praca w Policji