KPP Grajewo

Blok KWP

Ruch drogowy

 1. "Dzień odblasków 2017" w powiecie grajewskim

  Dzisiaj na terenie całego kraju, po raz kolejny przeprowadzany jest „Dzień Odblasków”. Do ogólnopolskiej działań włączyli się także grajewscy policjanci, którzy propagują bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu.

 2. Inauguracja akcji pod nazwą „Dzień odblasków 2017”

  W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem” 6 grudnia 2017 roku Policja realizuje kolejne działania profilaktyczne skierowane do pieszych. Celem przedsięwzięcia pod nazwą „Dzień odblasków” zainicjowanego przez polską Policję jest zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

 3. "Świeć przykładem" na sportowo

  Policjanci grajewskiej drogówki spotkali się pasjonatami biegania nocą. Omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i wręczyli odblaski. Tak wyposażeni biegacze ruszyli w trasę.

 4. Sprawne światła pojazdu to ważny element bezpieczeństwa

  Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo potrącenia pieszego.

 5. Grajewscy policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze

  Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta. W ciągu ostatnich dwóch tygodni na drogach powiatu grajewskiego odnotowano cztery takie przypadki. Jedźmy zatem skupieni, rozważni oraz dostosujmy prędkość nie tylko do warunków atmosferycznych, ale także drogowych.

 6. RUSZYŁA KAMPANIA „TWOJE ŚWIATŁA – TWOJE BEZPIECZEŃSTWO”

  Ogólnopolska kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” – rozpoczęta… Dziś w Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku odbył się briefing poświęcony inauguracji tego przedsięwzięcia na terenie województwa podlaskiego, w którym udział wziął Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku komisarz Dariusz Matynka. Inicjatywa ma przypomnieć kierowcom o konieczności poprawnego ustawienia samochodowych reflektorów. Bezpłatnie będzie można tę kwestię sprawdzić w wytypowanych punktach, a wszystko - z myślą o poprawie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Praca w Policji