Oficer Prasowy KPP w Grajewie informuje: - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oficer Prasowy KPP w Grajewie informuje:

Data publikacji 24.01.2009

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grajewie w dniu 24 stycznia 2009 r. na terenie powiatu grajewskiego przeprowadzili wzmożone działania pod kryptonimem "Alkohol i Narkotyki".

Przypominamy, że celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez eliminowanie nietrzeźwych kierowców oraz kierowców w stanie po użyciu środka działającego podobnie do alkoholu. W wyniku przeprowadzonych kontroli zatrzymano dwóch pijanych kierowców. Pierwszym z nich okazał się mieszkaniec gm. Grabowo, który kierował samochodem osobowym m-ki Audi 6, mając prawie 1,77 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Drugi zatrzymany to mieszkaniec gm. Prostki, który kierował samochodem osobowym m-ki VW Passat będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u niego ponad 2,30 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przypominamy, że pijany za kierownicą stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie. Bardzo często w wypadkach spowodowanych przez nietrzeźwych giną inni kierowcy, pasażerowie a także piesi. Policja kieruje apel do osób towarzyszących nietrzeźwym, do członków ich rodzin o powstrzymywanie nietrzeźwych od siadania za kierownicę. Wasze zdecydowane NIE dla nietrzeźwych kierowców jest w stanie zapobiec niejednej tragedii na drodze.
 
* wykorzystując treści zawarte na stronie, proszę powoływać się na źródło informacji