Kolizyjny czwartek - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolizyjny czwartek

Data publikacji 30.05.2009

Aż do sześciu kolizji drogowych doszło wczoraj na terenie powiatu grajewskiego, których przyczynami najczęściej była nieuwaga kierowców i nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Do pierwszej kolizji doszło ok. godz. 7:25 na ul. Piłsudskiego. Kierujący samochodem osobowym  marki Mercedes, mieszkaniec Grajewa, nie zachował należytej odległości od pojazdu poprzedzającego w wyniku czego wjechał w tył samochodu osobowego marki VW Sharan. Kolejna kolizja miała miejsce o 13:45 na ul. W. Polskiego. Mieszkanka Grajewa kierująca Oplem Vectrą cofając najechała na stojący samochód marki Honda należący do mieszkańca Białegostoku. Niecałe cztery godziny później, o 17:18 w miejscowości Karwowo (gm. Radziłów) kierujący samochodem osobowym marki Ford Sierra mieszkaniec Radziłowa wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, czym doprowadził do bocznego zderzenia z autobusem kierowanym przez mieszkańca Grajewa. O 20:45 w Grajewie, na skrzyżowaniu ulic W. Polskiego    i Piłsudskiego kierujący Toyotą mieszkaniec gm. Grajewo nie zachował bezpiecznej odległości      i najechał na tył Lanosa, którym kierował mieszkaniec Grajewa. Do kolejnej kolizji drogowej doszło na trasie Żebry – Czerwonki. Mieszkaniec gm. Radziłów kierujący samochodem marki Audi potrącił zwierzę , które przebiegało przez ulicę. Zwierzę uciekło do lasu. Kwadrans przed północą kierujący samochodem marki Renault mieszkaniec Grajewa skręcajac z ul. Ełckiej na Pl. Niepodległości nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla samochodu marki Scania, którym kierował obywatel Białorusi.

Kierowcy samochodów biorących udział we wszystkich wczorajszych kolizjach byli trzeźwi, a sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi.

* wykorzystując treści zawarte na stronie, proszę powoływać się na źródło informacji