Pechowy weekend na 61 - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pechowy weekend na 61

Data publikacji 16.11.2009

W miniony weekend na drodze krajowej 61 doszło do dwóch groźnych wypadków. Grajewscy policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzeń.

W sobotę przed południem na trasie 61pomiędzy miejscowością Obrytki, a Szczuczynem  doszło do wypadku. Kierujący Renault Trafic obywatel Litwy jadąc z pasażerem również obywatelem Litwy,  wykonując  na linii ciągłej manewr wyprzedzania ciągnika rolniczego z przyczepą, którym kierował mieszkaniec gm. Szczuczyn w chwili gdy ten skręcał  w lewo, w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów.
Pasażer osobówki doznał złamania nogi i nadgarstka został przewidziany do szpitala. Pasażer ciągnika mieszkaniec gm. Szczuczyn z ogólnymi potłuczeniami ciała również trafił do szpitala. Pozostali uczestnicy   tego zdarzenia nie odnieśli żadnych obrażeń. 

W niedzielę w godzinach popołudniowych doszło do kolejnego zdarzenia na trasie 61. Tym razem na odcinku Grajewo – Augustów doszło do zderzenia czterech pojazdów. Kierujący tirem DAF z naczepą, mieszkaniec pow. Ostrołęckiego, nie zachował należytej ostrożności i nie dostosował prędkości do  warunków panujących na drodze  w wyniku czego najechał na tył naczepy poprzedzającego go tira również m- ki DAF, którym kierował mieszkańca pow. przasnyskiego. W efekcie  zderzenia samochód ciężarowy, którym kierował mieszkaniec pow. ostrołęckiego gwałtownie zjechał na lewy pas jezdni, gdzie doszło do bocznego zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem osobowym m-ki seat Alhambra kierowanym przez mieszkankę Płońska, a następnie do czołowego zderzenia z samochodem marki BMW kierowanym przez mieszkańca Suwałk, który poruszał się bezpośrednio za Seatem. W wyniku zdarzenia kierujący BMW wraz z trójką pasażerów doznali ogólnych obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala gdzie pozostali na obserwacji.* wykorzystując treści zawarte na stronie, proszę powoływać się na źródło informacji