Kronika 997 (13.11.2009 - 15.11.2009) - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kronika 997 (13.11.2009 - 15.11.2009)

Data publikacji 16.11.2009

13.11.2009

Kradzież samochodu

O godzinie 9:00 dyżurny KPP w Grajewie został poinformowany o kradzieży samochodu. W godzinach nocnych na oś Południe nieznani sprawcy dokonali kradzieży samochodu osobowego marki Audi A4.

Grajewscy policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.

Kolizja drogowa

O godzinie 16.10 dyżurny został poinformowany, że na ul. Łomżyńskiej w Radziłowie doszło do kolizji drogowej. Kierowca ciągnika rolniczego Ursus, w wyniku niewłaściwego rozłożenia ładunku na przyczepie, podczas wymijania się z pojazdem, zerwał zewnętrzne lusterko w samochodzie VW Transportera, którym kierował mieszkaniec gm. Hajnówka.

Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Sprawca kolizji ukarany mandatem karnym.

Narkotykowa Wpadka

W sobotę grajewscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami CBŚ zatrzymali do kontroli BMW. W pojeździe znajdowało się trzech mężczyzn, którzy przewozili 0,5 kg amfetaminy. Zatrzymani to mieszkańcy Ełku w wieku od 29 - 30 lat . Okazało się, że narkotyki nabyli w Warszawie w celu dalszego wprowadzenia do obrotu na terenie Ełku. Mężczyźni zostali doprowadzeni do jednostki, a następnie osadzeni w areszcie.

Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

14.11.2009

Wypadek na trasie 61

W sobotę przed południem na trasie 61pomiędzy miejscowością Obrytki, a Szczuczynem  doszło do wypadku. Kierujący Renault Trafic obywatel Litwy jadąc z pasażerem również obywatelem Litwy,  wykonując  na linii ciągłej manewr wyprzedzania ciągnika rolniczego z przyczepą, którym kierował mieszkaniec gm. Szczuczyn w chwili gdy ten skręcał  w lewo, w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów.
Pasażer osobówki doznał złamania nogi i nadgarstka został przewidziany do szpitala. Pasażer ciągnika mieszkaniec gm. Szczuczyn z ogólnymi potłuczeniami ciała również trafił do szpitala. Pozostali uczestnicy   tego zdarzenia nie odnieśli żadnych obrażeń. 

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

15.11.2009

Kolizja z udziałem łosia

Około godziny 7:20 dyżurny został poinformowany, że na trasie 65  w rejonie Ciemnoszyj mieszkaniec Szczuczyna, kierując golfem potracił łosia, który wtargnął na jezdnię.

Karambol na trasie 61

W niedzielę w godzinach popołudniowych doszło do kolejnego zdarzenia na trasie 61. Tym razem na odcinku Grajewo – Augustów doszło do zderzenia czterech pojazdów. Kierujący tirem DAF z naczepą, mieszkaniec pow. Ostrołęckiego, nie zachował należytej ostrożności i nie dostosował prędkości do  warunków panujących na drodze  w wyniku czego najechał na tył naczepy poprzedzającego go tira również m- ki DAF, którym kierował mieszkańca pow. przasnyskiego. W efekcie  zderzenia samochód ciężarowy, którym kierował mieszkaniec pow. ostrołęckiego gwałtownie zjechał na lewy pas jezdni, gdzie doszło do bocznego zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem osobowym m-ki seat Alhambra kierowanym przez mieszkankę Płońska, a następnie do czołowego zderzenia z samochodem marki BMW kierowanym przez mieszkańca Suwałk, który poruszał się bezpośrednio za Seatem. W wyniku zdarzenia kierujący BMW wraz z trójką pasażerów doznali ogólnych obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala gdzie pozostali na obserwacji.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

Kolizja z udziałem psa

Około godziny 19:20 dyżurny został poinformowany przez mieszkańca gm. Szczuczyn, że w miejscowości Skaje, kierując Renaultem potrącił psa, który wtargnął na jezdnię. Kierujący trzeźwy. Właściciel psa został ukarany mandatem karnym.