Uwaga wolontariusze WOŚP!!! - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga wolontariusze WOŚP!!!

Data publikacji 08.01.2010

            

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W dniu 10.01.2010 roku na terenie powiatu grajewskiego po raz kolejny odbędzie się zbiórka datków na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nad bezpieczeństwem uczestników Wielkiego Finału czuwać będą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie.

DRODZY WOLONTARIUSZE

Dbając o Wasze bezpieczeństwo, przedstawiamy kilka prostych rad, prosząc o ich przestrzeganie podczas kwestowania:

1. Nie chodźcie sami, najlepiej zbierajcie datki w towarzystwie przyjaciół, kolegów, osób starszych.


2. Unikajcie miejsc mało uczęszczanych przez ludzi nieoświetlonych takich jak podwórka, bramy przejściowe, a po zmroku parki lub skwery.


3. W razie napadu nie starajcie się za wszelką cenę ratować skarbonki, pamiętając, że Wasze zdrowie jest najważniejsze. Starajcie się raczej zapamiętać jak najwięcej szczegółów z rysopisu sprawcy.


4. Podczas ucieczki sprawcy głośno wzywajcie pomocy, jak najszybciej powiadomcie Policję o kradzieży. Zapamiętajcie drogę odejścia sprawcy.

5. Jeżeli podejrzewacie kogoś o złe zamiary nie obawiajcie się skorzystaćz pomocy osób dorosłych lub powiadomcie Policję.

Jednocześnie wszystkim ofiarodawcom pragniemy przypomnieć, aby w razie jakichkolwiek wątpliwości potwierdzali wiarygodność wolontariusza, który musi posiadać przy sobie identyfikator i specjalnie oznakowaną puszkę.

Bezpiecznego przebiegu akcji życzy Grajewska Policja