Zima nie odpuszcza – Nie bądźmy obojętni - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zima nie odpuszcza – Nie bądźmy obojętni

Data publikacji 11.02.2010

Trudne warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia osób w podeszłym wieku, samotnych czy też niezaradnych życiowo. Policjanci z Grajewa  wraz ze Strażą Miejską oraz Strażą Pożarną odwiedzają te osoby, które narażone są na wyziębienie.

Zima to czas szczególnie niebezpieczny dla niektórych mieszkańców powiatu grajewskiego. Trudne warunki atmosferyczne, w tym znaczne spadki temperatur, opady i wiatr mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia. Zagrożenie utraty życia dotyczy w tym okresie także osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych.  W okresie zimowym wzrasta również ryzyko pożarów spowodowanych dogrzewaniem mieszkań w sposób ryzykowny. Dlatego też  grajewscy policjanci wspólnie ze Strażą Pożarną oraz Strażą Miejską odwiedzają miejsca zamieszkiwane przez osoby samotne, starsze, niezaradne życiowo, które mogą być narażone na wyziębienie.

Ponawiamy apel do wszystkich mieszkańców. W przypadku ujawnienia osób narażonych na wyziębienie, prosimy niezwłocznie nas informować, dzwoniąc na numer 997 lub 112.

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI!

Wystarczy jeden telefon żeby uratować życie człowieka!