Pozimowy bilans- jedna osoba zmarła - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pozimowy bilans- jedna osoba zmarła

Data publikacji 09.04.2010

Od połowy października do końca marca grajewscy policjanci wzorem lat ubiegłych realizowali działania „Nie bądźmy obojętni”. Program ten, miał na celu pomóc osobom, które z uwagi na trudną sytuację materialną lub inne uwarunkowania w okresie zimowym mogły znaleźć się w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Zagrożenie utraty życia dotyczyło w tym okresie również osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych.

Mundurowi w ramach ty działań kontrowali miejsca gdzie mogą przebywać osoby narażone na wyziębienie oraz udzielali informacji tym osobom w jakich placówkach mogą szukać pomocy.

Funkcjonariusze uratowali przed zamarznięciem 114 osób.  W tym roku na terenie Grajewa policja odnotował jeden przypadek zgonu, którego przyczyną było wychłodzenie organizmu.

Okres zimowy już się skończył. Apelujemy jednak nadal o czujność. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Nie przechodźmy  obojętnie obok osób, które potrzebują pomocy. Pamiętajmy jeden telefon może uratować czyjeś życie.

Zgłoszenia można przekazywać pod numerami telefonów 997 lub 112, straży pożarnej oraz pogotowia ratunkowego.