Grajewska Policja ma nowego komendanta - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grajewska Policja ma nowego komendanta

Data publikacji 01.02.2011

Wczoraj w budynku grajewskiej Komendy odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków przez dotychczasowego Komendanta inspektora Ireneusza Glinieckiego, nowemu Komendantowi mł. insp. Markowi Przybyszewskiemu.

Godzina 11: 00 31 stycznia 2011 roku, to dzień i godzina, która utkwi w pamięci wszystkich policjantów Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. To ważna chwila w historii stróżów prawa, którzy mieli okazją pożegnać zdającego swoje obowiązki i przekazującego sztandar, inspektora Ireneusza Glinieckiego, a oficjalnie powitać jego następcę, mł. insp. Marka Przybyszewskiego, nowego Komendanta Powiatowego Policji w Grajewie.

Nowy komendant ma 49 lat. Urodził się w Prostkach. Karierę resortową rozpoczął w 1991 roku. Pierwsze policyjne kroki stawiał w prewencji w Komendzie Miejskiej w Łomży. Później pracował w Sztabie Policji w Kolnie. W 2007 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Bielsku Podlaskim, a następnie na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Kolnie. Mł. insp. Marek Przybyszewski jest absolwentem Wydziału Weterynaryjnego Akademii Rolniczo – Technicznej w Olsztynie oraz  ukończył Podyplomowe Studium WSPol w Szczytnie.

Wczoraj również na emeryturę przeszedł I Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Grajewie mł. insp. Grzegorza Dołęgowskiego.