OZNAKUJ ROWER!!!Bezpłatne znakowanie rowerów !!! - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

OZNAKUJ ROWER!!!Bezpłatne znakowanie rowerów !!!

Data publikacji 15.04.2011

Właśnie rozpoczął się okres, w którym większość rowerzystów rozpoczyna swoje rowerowe przejażdżki. Sezon wiosenno-letni wiąże się niestety także z kradzieżami jednośladów. Cykliści niejednokrotnie pozostawiają rowery bez zabezpieczenia przed sklepami, blokami, na klatkach schodowych. Łupem złodziei padają rowery nie tylko drogie, ale i te przedstawiające mniejszą wartość.

Aby zminimalizować tego typu kradzieże można oznakować swój dwukołowy pojazd. Znakowanie roweru nie gwarantuje nam 100% pewności, że rower nie zostanie skradziony jednakże minimalizuje ryzyko kradzieży oraz umożliwia identyfikację skradzionego roweru i odzyskanie w momencie jego odnalezienia.

Przypominamy, Komenda Powiatowa Policji w Grajewie już od lat prowadzi działania polegające na bezpłatnym znakowaniu rowerów. Aby oznakować rower wystarczy mieć dokument tożsamości oraz dowód zakupu roweru (faktura zakupu, karta gwarancyjna).Należy tylko telefonicznie skontaktować się z dzielnicowym  (tel. 86 273 02 52) i uzgodnić  termin.

Inne sposoby.

Oprócz znakowania warto również spisać numer ramy oraz stworzyć listę części naszego jednośladu. Przydatne w identyfikacji mogą się okazać wcześniej wykonane zdjęcia roweru , a zwłaszcza charakterystycznych elementów (np. zadrapań na lakierze).

 

Starajmy się nie zostawiać roweru w miejscach, gdzie łatwo go ukraść np. pod sklepem przed blokiem, domem, na klatce schodowej bez uprzedniego zabezpieczenia. Rower należy zapiąć kołem i ramą do trwałego elementu, trudnego do zabrania czy rozkręcenia. Dobrym pomysłem, ale już bardziej kosztownym, jest ubezpieczenie roweru, które można dokonać w niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych.