Podpalacze będą karani!!! - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podpalacze będą karani!!!

Data publikacji 21.04.2011

Wypalanie traw może spowodować poważne konsekwencje. Przekonał się o tym 50-latek, który wypalał trawę w skutek, czego spaliły się dwie altanki wartości 6000 zł.

Wczoraj w godzinach popołudniowych dyżurny został poinformowany o pożarze w miejscowości Szczuczyn. Policjanci na miejscu ustalili, że 50-letek wypalał trawę na swojej działce. Pozostawił on bez nadzoru palącą się roślinność. Po chwili ogień rozprzestrzenił się na sąsiednią posesję, na której stały dwie altanki, które uległy całkowitemu spaleniu.  

Teraz mężczyzna za zniszczenie mienia odpowie przez sądem.

Apelujemy!!! Co roku podpalane trawy często wymykają się spod kontroli podpalaczy. Efektem są pożary, skutkujące często dużymi stratami finansowymi, a nawet ofiarami śmiertelnymi.WYPALANIE TRAW JEST ZAKAZANE. Sprawca takich podpaleń, jeśli zagraża pobliskim zabudowaniom lub lasom, popełnia wykroczenia i podlega karze aresztu, grzywny lub nagany. Z ustawy o ochronie przyrody wynika, że zabronione jest wypalanie łąk, pastwisk, nieużytków, rowów, pasów przydrożnych, szlaków kolejowych oraz trzcinowisk i szuwarów. Kto naruszy zakaz podlega karze aresztu lub grzywny.