Kronika 997 - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kronika 997

Data publikacji 02.05.2011

26.04.2011

Nietrzeźwy kierujący

O godzinie 7:22 policjanci w Grajewie na ul. Elewatorskiej  zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem. Okazało się, że 21-letni mieszkaniec Grajewa jest w stanie po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało prawie0,3 promila alkoholu. Teraz za swoje postępowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

 

Nietrzeźwy kierujący

O godzinie 10:25 policjanci w Wąsoszu zatrzymali do kontroli kierującego ciągnikiem. Okazało się, że 42-letni mieszkaniec gminy Grajewo jest w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało prawie promil alkoholu. Teraz za swoje postępowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

 

Kolizja drogowa

O godzinie 21: 05 dyżurny został poinformowany, że w Szczuczynie na ul. Majewskiego kierujący fordem uderzył w psa, który nagle wbiegł na jezdnię. Kierujący nie doznał żadnych obrażeń.

 

27.04.2011

Kradzież sklepowa

O godzinie 14:50 pracownik sklepu przy ul. Dwornej w Grajewie poinformował dyżurnego, że ujął sprawcę kradzieży. Policjanci na miejscu ustalili, iż sprawcą kradzieży jest mieszkaniec Grajewa, który ukradł artykuły spożywcze na kwotę 3,20. Towar w stanie nienaruszonym zwrócono do sklepu. Mężczyzna zostały ukarany mandatem karnym.

 

 

28.04.2011

Łuska od pocisku z okresu II Wojny Światowej.

Około godziny 8: 00 kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Grajewie poinformował dyżurnego, że na terenie Zarządu Dróg ujawnił łuskę od pocisk z okresu II Wojny Światowej. Poinformowano saperów z Orzysza w celu zabezpieczenia znaleziska.

 

 

Kolizja drogowa

O godzinie 11.32 dyżurny został poinformowany, że na ul. Konstytucji 3-go Maja doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili, iż kierująca passatem- mieszkanka powiatu ełckiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu w wyniku, czego uderzyła w audi, którym kierował mieszkaniec powiatu grajewskiego. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi, nikt nie doznał obrażeń ciała. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

 

28.04.2011

Kradzież sklepowa

O godzinie 14:50 pracownik sklepu przy ul. Dwornej w Grajewie poinformował dyżurnego, że ujął sprawcę kradzieży. Policjanci na miejscu ustalili, iż sprawcą kradzieży jest mieszkaniec Grajewa, który ukradł artykuły spożywcze na kwotę około 13 zł. Towar w stanie nienaruszonym zwrócono do sklepu. Mężczyzna zostały ukarany mandatem karnym.

 

 

29.04.2011

Kolizja drogowa

O godzinie 12.47 dyżurny został poinformowany, że na ul. Przemysłowej doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili, iż kierujący Reno- mieszkaniec gminy Rajgród poruszając się z nadmierna prędkością uderzył w zaparkowany samochód ciężarowy. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

 

 

30.04.2011

Kolizja drogowa

O godzinie 16: 32 dyżurny został poinformowany, że na trasie 61 w rejonie skrzyżowania do miejscowości Boczki doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili, iż kierujący busem- nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, w wyniku, czego najechał na tyłforda, którym kierował mieszkaniec Grajewa. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

 

 

01.05.2011

Uszkodzenie mienia

O godzinie 1: 14 dyżurny został poinformowany przez mieszkańca Grajewa, że nieznani sprawcy uszkodzili karoserie w samochodzie m-ki Fiat Punto, który był zaparkowany w rejonie ul. Dwornej. Wartość start właściciel oszacował na kwotę 1150 zł.

 

 

Kradzież mienia

O godzinie 20: 58 dyżurny został poinformowany, że nieznani sprawcy kradną przewody z terenu budowy sklepu przy ul. Dwornej. Policjanci ustalili i zatrzymali trzech sprawców kradzieży. Okazali się nimi trzej mieszkańcy Grajewa w wieku 29, 21 i 19 lat. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

 

W miniony weekend grajewscy policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych rowerzystów. Niechlubnym rekordzistą okazał się 41-latek kierujący. Alkomat wykazał u niego ponad 2,3 promila alkoholu. Pozostali zatrzymani  mieli od 1,2 promila do ponad 1,6 promili alkoholu w organizmie.Wszyscy zatrzymani za jazdę po alkoholu odpowiedzą teraz przed sądem.

Przypomina, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Kolejny raz apelujemy o rozwagę i nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu. Nietrzeźwi kierujący,   nie tylko narażają swoje zdrowie i życie, ale przede wszystkim stanowią zagrożenie dla innych uczestników ruchu.