Kronika 997 - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kronika 997

Data publikacji 19.03.2012

16.03.2012 r.

Nietrzeźwy kierujący

Około godziny 23.20 na ul. Braci Świackich w Grajewie policjanci ujawnili kierującego VW Passat, który był w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem u  25- letniego mieszkańca gm. Rajgród  wykazało 2,5 ‰ alkoholu w wydychanym powietrzu.

17.03.2012 r.

Nietrzeźwy kierujący oraz posiadanie narkotyków

O godzinie 01:50 w miejscowości Radziłów grajewscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Peugeot. Badanie alkomatem 36 – letniego kierowcy wykazało 1,8 ‰ alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas kontroli osobistej 21 – letniego pasażera policjanci znaleźli trzy torebki suszu marihuany.  Mężczyźni odpowiedzą przed sądem – jeden z kierowanie pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości, drugi za posiadanie środków odurzających.

Posiadanie narkotyków

Po  godzinie 14–tej na ulicy Ełckiej, grajewscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi. Autem poruszało się dwóch młodych mężczyzn, którzy w obecności policjantów zaczęli zachowywać się podejrzanie. W trakcie kontroli osobistej pasażera samochodu policjanci znaleźli narkotyki. Siedemnastolatek miał przy sobie ponad 27 gram suszu marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki. Teraz młody człowiek  za postępowanie niezgodne z prawem odpowie przed sądem. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pobicie

O godzinie 19:45 mieszkanka Grajewa poinformowała dyżurnego, że na Os. Centrum w szczycie jednego z bloków zauważyła, iż dwóch mężczyzn bije kobietę. Na miejsce zdarzenia natychmiast udali się policjanci, którzy ustalili przebieg i okoliczności zdarzenia. Kobieta z obrażeniami głowy została odwieziona karetką pogotowia do szpitala w Grajewie. Sprawcy pobicia, którymi okazali się bracia kobiety,  jeszcze tego samego dnia zostali ujęci i zatrzymani przez grajewskich policjantów. 

18.03.2012 r.

Krótkotrwałe użycie pojazdu

O godzinie 4:10 dyżurny został poinformowany przez mieszkankę miejscowości Klimaszewnica, o tym, że w nocy z 17/18.03 nieznany sprawca, wykorzystując porę nocną, brak dozoru oraz fakt pozostawienia kluczyków w stacyjce , zabrał z jej posesji samochód Nissan, którym odjechał w kierunku miejscowości Modzele. Sprawca uszkodził pojazd i pozostawił go w przydrożnym rowie za miejscowością Modzele. Właścicielka auta oszacowała wartość uszkodzeń na kwotę 6000 zł.