Spotkania z młodzieżą w grajewskich szkołach - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania z młodzieżą w grajewskich szkołach

Data publikacji 20.03.2012

Grajewscy policjanci rozpoczęli cykl spotkań z uczniami miejscowych szkół. Tematem prelekcji była odpowiedzialność prawna młodzieży oraz konsekwencje, jakie mogą ponieść w przypadku niewłaściwych zachowań zarówno w szkole jak i domu.

Wczoraj grajewscy policjanci rozpoczęli cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą, poprzedzających pierwszy dzień wiosny, obchodzony jako „Dzień wagarowicza”. Wizyty w szkołach mają na celu przypomnienie młodym ludziom o konsekwencjach prawnych wynikających z niewłaściwych zachowań, mogących świadczyć o tzw. demoralizacji, jak też o konsekwencjach popełniania czynów karalnych. Na spotkaniach omówiono katalog środków wychowawczych i poprawczych, które mogą być zastosowane wobec nieletnich. Policjanci zachęcali uczniów, do właściwego spędzania pierwszego dnia wiosny, bez wagarów i niewłaściwego zachowania, przestrzegając przyjęte normy społeczne i prawne.

źródło – oficer prasowy KPP w Grajewie

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl