Motocyklisto uważaj na drodze !!! Zwolnij !!! - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Motocyklisto uważaj na drodze !!! Zwolnij !!!

Data publikacji 02.05.2013

Na drogach na dobre rozpoczął się już tzw. „sezon motocyklowy”. Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, grajewscy policjanci prowadzą działania ukierunkowane szczególnie na tę grupę, polegające na wzmożeniu kontroli motocykli oraz ujawnianiu przestępstw i wykroczeń popełnianych na drogach przez motocyklistów, do czego wykorzystywane są wszelkie dostępne środki techniczne, w tym także radiowóz z wideo rejestratorem.

Statystyki wypadków z udziałem motocyklistów są bezlitosne. W zeszłym roku na drogach województwa podlaskiego doszło do kilkudziesięciu wypadków z udziałem jednośladów.

Trzeba pamiętać, że motocykliści za błąd na drodze płacą zdecydowanie wyższą cenę niż kierowcy samochodów. W chwili wypadku drogowego, a nawet niegroźnie wyglądającej stłuczki, motocyklista często doznaje poważnych urazów, ponieważ chroniony jest właściwie tylko przez kask i skórzany kombinezon. Kierowcę samochodu chroni m.in. karoseria, pasy bezpieczeństwa, poduszka powietrzna.

Pamiętaj

  • Jeśli jedziesz 270 km/h to niedzielny kierowca ma ok. 0,5 sekundy by zauważyć Cię w lusterku!
  • Przy prędkości 250 km/h przykładowy zając uderzy w Ciebie siłą przedmiotu ważącego 200 kg!
  • Jeśli przy prędkości 200 km/h kichniesz przejedziesz z zamkniętymi oczami dystans 100 m !

Nadmierna prędkość nie zawsze prowadzi tam gdzie trzeba!

Motocyklisto zwolnij !

 

Motocyklisto, pamiętaj, że drogi publiczne to nie są tory wyścigowe! Pomyśl zatem o innych kierowcach. Przestrzegaj zasad ruchu drogowego: nie przekraczaj prędkości; nie wymuszaj pierwszeństwa; wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców; zadbaj o odblaskową odzież, która sprawi, że będziesz bardziej widoczny na drodze.