Kronika 997 - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kronika 997

Data publikacji 21.05.2012

19.05.2012 r.

Nietrzeźwy kierujący

O godz. 1:35 na ul. Kopernika w Grajewie policjanci zatrzymali nietrzeźwego obywatela Litwy, kierującego Mercedesem Sprinter. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Kradzież z włamaniem

O godz. 10:33 mieszkanka Białegostoku zgłosiła, iż w okresie o października 2011 r. do dnia zgłoszenia,  złodzieje włamali się do domku letniskowego w Rybczyźnie  skąd ukradli dwa rowery, kosiarkę do trawy, taczkę ogrodową oraz akumulator samochodowy. Właścicielka oszacowała wartość skradzionych przedmiotów na kwotę 5 000 zł. 

Zniszczenie mienia

O godz. 13:42 mieszkaniec Grajewa powiadomił, iż nieznany mu sprawca rzucając kamieniami, dokonał wybicia przedniej szyby oraz uszkodzenia karoserii w jego samochodzie Nissan, który zaparkowany był na jednej z posesji przy ul. Ełckiej w Grajewie. Właściciel auta oszacował wartość strat na kwotę 1000 zł. 

20.05.2012 r.

Kradzież paliwa

O godz. 6:57 mieszkaniec miejscowości Boczki Świdrowo poinformował, iż złodzieje weszli na teren jego posesji i ukradli 350 litrów oleju napędowego z dwóch beczek stojących w pobliży budynków gospodarczych. Właściciel oszacował wartość skradzionego mienia na kwotę 2000 zł.

Nietrzeźwy kierujący

O godz. 2:10 na ul. Ełckiej w Grajewie policjanci zatrzymali nietrzeźwego mieszkańca Grajewa, który kierował Audi. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 1,42 promila alkoholu w organizmie.

Wybuch gazu

O godz. 3:35 dyżurny Straży Pożarnej zgłosił, iż w miejscowości Tama w gminie Rajgród doszło do wybuchu gazu. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło w chwili gdy właścicielka domu zeszła do pomieszczenia, w którym prawdopodobnie od dłuższego czasu ulatniał się gaz. Wybuch był tak silny, że uszkodzeniom uległa część piwniczna i parterowa domu, poddasze oraz naruszona została więźba dachowa budynku. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że przyczyną incydentu było pozostawienie niedokręconego kurka kuchenki gazowej stojącej w piwnicy. W wyniku zdarzenia 73–latka z poparzeniami kończyn trafiła do szpitala w Grajewie. Teraz przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają grajewscy policjanci.

Kradzież paliwa

O godz. 4:06 mieszkaniec Grajewa powiadomił, iż w nocy z 20/21.05.2012 r. złodzieje ukradli 300 litrów oleju napędowego ze zbiornika samochodu ciężarowego Scania, który zaparkowany był przy ul. Kolejowej w Grajewie. Wartość skradzionego paliwa została oszacowana na kwotę 1800 zł.