Kronika 997 - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kronika 997

Data publikacji 15.06.2012

09.06.2012 r.

Kradzież z włamaniem

O godz. 14:34 dyżurny został powiadomiony, iż w okresie od 8.06.2012 r. do 09.06.2012 r. złodzieje włamali się do altanki na terenie ogródków działkowych „Jutrzenka” przy ul. Elektrycznej w Grajewie i ukradli 20 metrowy przedłużacz elektryczny, czajnik bezprzewodowy oraz odcięli 20- metrowy przewód od pompy wodnej. Właścicielka oszacowała starty na kwotę 260 zł.

Ujawnienie utraconego samochodu

O godz. 22:15 na ul. Warszawskiej w Rajgrodzie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej m-ki Honda CRV, którym poruszał się obywatel Litwy. Podczas sprawdzania dokumentów okazało się, że samochód figurował jako utracony. Kierujący pojazdem został zatrzymany w policyjnym areszcie.

10.06.2012 r.

Nietrzeźwy kierujący

O godz. 3:44 mieszkaniec Grajewa poinformował dyżurnego, o tym, że na ul. Wojska Polskiego samochód osobowy uderzył w barierki przy sklepie Rossman. Zgłaszający widział dwóch młodych mężczyzn uciekających z pojazdu w kierunku ul. Dolnej. Natychmiast na miejsce skierowane zostały patrole Policji. Jeden z nich zabezpieczył miejsce zdarzenia, gdzie Ford Focus pozostawiony został z otwartymi drzwiami a poduszki powietrzne przy siedzeniu kierowcy i pasażera były wystrzelone. Podczas patrolowania miasta, na ul. Traugutta, policjanci zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisom podanym przez zgłaszającego. Okazało się, iż jeden z nich to kierujący Fordem Focus. Mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości wynoszącym 1,91‰  alkoholu w organizmie.

Pościg za pijanym kierowcą

O godz. 21:18 policjant zgłosił dyżurnemu, iż rozpoczął pościg za samochodem Fiat CC, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w pobliżu miejscowości Łamane Grądy w gminie Grajewo. W pewnym momencie uciekający przed mundurowymi mężczyzna jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do znajdującego się przy drodze - kanału wodnego. Samochód przewrócił się na dach, a do jego wnętrza zaczęła dostawać się woda. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli na pomoc, wskoczyli do wody i wybili boczną szybę w aucie. Kierującego jednak nie było na siedzeniu kierowcy, uwięziony był pomiędzy przednimi a tylnymi siedzeniami. Z pomocą policjantom przybył przejeżdżającej tamtędy kierowca terenówki. Dopiero przy użyciu liny – samochód zdołano obrócić i wydobyć poszkodowanego. Mundurowi natychmiast udzielili krztuszącemu się 40-latkowi pierwszej pomocy. Na szczęście w wyniku zdarzenia nie doznał on poważnych obrażeń ciała. Po badaniu okazało się, że kierowca fiata jest kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do szpitala w Grajewie, skąd po badaniu przekazano go policjantom. W czasie wykonywanych przez mundurowych czynności na miejsce zdarzenia przybiegł również o pięć lat starszy brat zatrzymanego, który również był nietrzeźwy. Mężczyzna zachowywał się głośno i wulgarnie lecz na polecenie mundurowych opuścił miejsce zdarzenia. Chwilę później funkcjonariusze zauważyli, jak ten sam 45-latek prowadzi ciągnik marki Zetor. Policjanci natychmiast zatrzymali kierującego. Mężczyzna został doprowadzony do grajewskiej komendy. Tam odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości, w związku z czym pobrano mu krew do badania na zawartość alkoholu. Obaj bracia zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Teraz odpowiedzą za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości, znieważenie policjantów, a jeden dodatkowo za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego.

11.06.2012 r.

Kradzież mienia

O godz. 9:08 mieszkanka Grajewa zgłosiła, iż w okresie od 9.06.2012 r. do 11.06.2012 r., z niezabezpieczonego garażu, złodzieje ukradli 2 przewody spawalnicze o długości 15 metrów każdy. Pokrzywdzona oszacowała straty na kwotę 600 zł.

12.06.2012 r.

Kradzież paliwa

O godz. 6:51 mieszkaniec miejscowości Woznawieś powiadomił dyżurnego, że w nocy z 11/12.06.2012 złodzieje ukradli 150 litrów oleju napędowego ze zbiornika paliwa ciągnika rolniczego oraz radio z niezamkniętej kabiny drugiego ciągnika, powodując straty w wysokości 1000 zł na jego szkodę.

13.06.2012 r.

Posiadanie środków odurzających

O godz. 3:00 na ul. Wojska Polskiego w Grajewie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód Ford Escort, którym kierował 20 – letni mieszkaniec Grajewa. Kierujący posiadał środki odurzające w postaci marihuany. W związku z podejrzeniem kierowania pod wpływem narkotyków zlecono badania krwi i moczu.

Uszkodzenie mienia

O godz. 8:41 mieszkanka Grajewa zgłosiła, iż w nocy z 12/13.06.2012 r. nieznani jej sprawcy zniszczyli samochód Opel Corsa, który zaparkowany był na parkingu przy bloku nr 25 na Os. Południe. Pokrzywdzona oszacowała wartość start (wgnieciony dach) na kwotę 500 zł.

Paserstwo celne

W godzinach rannych  grajewscy policjanci dokonali przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych 35-letniego mieszkańca gminy Grajewo. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna może posiadać nielegalne papierosy. Informacje mundurowych się potwierdziły. Na terenie posesji policjanci znaleźli ukryte worki, w których było blisko 2 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Mogło to narazić Skarb Państwa na starty w wysokości ponad 32 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków. Teraz mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

14.06.2012 r.

Posłużenie się podrobionym dokumentem

O godz. 2:09 na ul. 9 PSK w Grajewie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem Honda Civic mieszkańca Ełku. W trakcie kontroli okazało sie, iż mężczyzna posłużył się podrobionym dokumentem stwierdzającym ubezpieczenie OC oraz dowodem rejestracyjnym z podrobioną datą terminu badania technicznego. W pojeździe ujawniono także ślady ingerencji w pola numerowe nadwozia.