II miejsce grajewskich policjantów w turnieju par patrolowych 2012 - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

II miejsce grajewskich policjantów w turnieju par patrolowych 2012

Data publikacji 17.08.2012

Dzisiaj odbyło się oficjalne wręczenie nagród zwycięzcom XIX edycji Wojewódzkich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Partol Roku”. Pierwsze i trzecie miejsce zdobyli policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku.  Na drugim miejscu uplasowali się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie.

We współzawodnictwie w ramach corocznie odbywającego się Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku” zmagali się funkcjonariusze ze wszystkich podlaskich komend miejskich i powiatowych oraz Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku. W zawodach, które odbyły się 10 sierpnia uczestniczyło w sumie 17 par patrolowych wśród których były także dwie kobiety. W czasie drogi do zwycięstwa uczestnicy startujący w turnieju musieli rozwiązać test wiedzy, wykazać się sprawnością fizyczną na policyjnym torze przeszkód oraz „celnym okiem” na strzelnicy. W walce o podium zadecydowały punkty zdobyte w poszczególnych dyscyplinach. Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

I miejsce

sierż. szt. Krzysztof Jenorowski

st. post. Emil Antonowicz

z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku

II miejsce

sierż. Radosław Bakun

sierż. Hubert Kulesza

z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie

III miejsce

sierż. Adrian Onoszko

st. post. Piotr Bołtruczuk

z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku

Zwycięskie pary otrzymały z rąk I Zastępcy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, przedstawiciela Wojewody Podlaskiego, przedstawiciela Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Białegostoku puchary, pamiątkowe grawertony i dyplomy.

Teraz spośród zwycięzców wyłonione zostaną 2 patrole, które będą reprezentować nasze województwo na krajowym finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”, które odbędą się w połowie września w Szkole Policji w Słupsku.