Kronika 997 - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kronika 997

Data publikacji 21.09.2012

14.09.2012r.

Zderzenie BMW z Volkswagenem.

Około godz. 10.45 do dyżurnego KPP Grajewo zadzwonił mężczyzna i oświadczył, że W Szczuczynie na ul. Kilińskiego miała miejsce kolizja. Przybyli na miejsc policjanci ustalili, że 55-letni mieszkaniec Szczuczyna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdy dla kierującego Volkswagenem podczas włączania się do ruchu. Kierowcę BMW ukarano mandatem karnym.

15.09.2012r.

Kradzież drzewa z lasu.

Około godz. 10.28 zadzwonił mieszkaniec gminy Grajewo i oświadczył, że z jego działki leśnej położonej w miejscowości Popowo nieznany sprawca dokonał kradzieży drzewa sosnowego o łącznej wartości 1200zł. Policja ustala sprawców zdarzenia.

Jechał za szybko.

O godz. 14.55 na Osiedlu Centrum w Grajewie doszło do zdarzenia drogowego. 19 – letni mieszkaniec Grajewa nie dostosował prędkości do warunków jazdy i uszkodził zaparkowane pojazdy. Kierujący stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w zaparkowaną Hondę Civic, a samochód ten pod wpływem uderzenia uderzył w stojący obok Volkswagen Golf.

Nietrzeźwy kierujący.

O godz. 19.06 na jednej z ulic Grajewa policjanci ujawnili nietrzeźwego kierującego rowerem. Mieszkaniec Grajewa miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

16.09.2012r.

Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu.

O godz. 9, 30 na trasie krajowej 61 miedzy Gutami a Popowem doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący Fiatem wyjeżdżając z trasy prowadzącej do miejscowości Kurejwa, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Fordem. Doszło do bocznego zderzenia pojazdów. Mieszkaniec Grajewa kierujący Fiatem został ukarany mandatem karnym.

Zderzenie roweru z motorowerem.

Przy ulicy Kopernika w Grajewie na drodze rowerowo – pieszej doszło do nietypowego zdarzenia. 72-letni mieszkaniec Grajewa jadący rowerem ścieżką rowerowo – pieszą został potrącony przez kierującego motorowerem. Młody mężczyzna kierujący motorowerem oddalił się z miejsca zdarzenia. 72-latek trafił do Szpitala Ogólnego w Grajewie z ogólnymi potłuczeniami rąk i nóg.

17.09.2012r.

Kolizja na skrzyżowaniu.

O godz. 0.30 dyżurny grajewskiej Policji został poinformowany, że na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego oraz Braci Świackich doszło do zdarzenia drogowego. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustali, że kierujący Volkswagenem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu kierowcy Mercedesa, w wyniku zdarzenie Mercedes przewrócił się na bok. Kierującego Volkswagenem ukarano mandatem karnym.

Zwierzę wtargnęło na jezdnie.

O godz. 07.20 do Komendy Powiatowej Policji w Grajewie zadzwonił mężczyzna i oświadczyła, że na trasie Modzele – Mareckie doszło do potrącenia zwierzęcia. Na miejscy policjanci ustalili, przed jadącego prawidłowo Volkswagena wtargnął Łoś.  

18.09.2012r.

Grajewscy policjanci z wizytą u najmłodszych.

Od ponad tygodnia grajewscy policjanci odwiedzają najmłodszych w szkołach. Mundurowi uczą dzieci jak bezpiecznie pokonać drogę do szkoły, a następnie wrócić szczęśliwie po zajęciach do domu.

Zatrzymany sprawca kradzieży plecaka.

Dziś rano grajewscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży plecaka wraz z dokumentami. Mieszkaniec Szczytna po raz kolejny dokonał kradzieży na terenie miasta. 2- latek usłyszał zarzuty i za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.

Papierosy z przemytu.

W trakcie działań „Melina” grajewscy policjanci ujawnili 46 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy u 49 – letniej mieszkanki Grajewa. W Szczuczynie natomiast obywatel Rosji w swoim mieszkaniu posiadał 146 paczek papierosów oraz 0.5l. wódki bez polskich znaków skarbowych akcyzy. za swoje postępowanie oboje odpowiedzą przed Sądem.

19.09.2012r.

Włamanie do kiosku.

W nocy z 18/19 w godz. 18.00 -6.00 doszło do włamania do kiosku na jednej z ulic Grajewa. Sprawca zerwał kłódki, wszedł do wnętrza skąd dokonał kradzieży papierosów oraz pieniędzy o łącznej wartości ponad 5.300zl policja jest w trakcie ustalania sprawców. 

Kradzież w szkole.

W jednej z grajewskich szkół miała miejsce kradzież. Nieznany dotychczas sprawca dokonał kradzieży pieniędzy oraz elementów wyposażenia telefonów komórkowych na szkode uczniów szkoły.

Motorowerzysta na podwójnym gazie.

Pijany 30-latek mimo ostrzeżeń policjantów wsiadł na motorower mając 2 promile alkoholu w organizmie próbował dojechać do domu. Mundurowi udaremnili mu dalsza jazdę. Teraz kierowca jednośladu za swoje skrajnie nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem.

20.09.2012r.

Grajewscy policjanci zatrzymali sprawców pobicia.

Grajewscy policjanci zatrzymali czterech mieszkańców miasta w wieku 16-19 lat, którzy dotkliwie pobili 26-latka. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Teraz zatrzymani sprawcy za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

„Policjant Ruchu Drogowego roku 2012”

Policjant z grajewskiej „drogówki” został jednym z laureatów wojewódzkiego konkursu na najlepszego policjanta ruchu drogowego w roku 2012. Wzbogacił on trofea jednostki pucharem za zajęcie I miejsca.

21.09.2012r.

Nieletni z narkotykami.

Podczas działań „Nieletni” grajewscy policjanci ujęli nieletniego posiadającego 0,4gr marihuany. 15 – latek „towar” zakupił od 14-letniego kolegi.