Kronika 997 - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kronika 997

Data publikacji 28.09.2012

21.09.2012r.

Zderzenie dwóch osobówek

O godz. 16.00 dyżurny KPP Grajewo otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na trasie Miecze – Toczyłowo ma miejsce kolizja. Policjanci an miejscu ustalili, że w zdarzeniu brały udział dwa pojazdy osobowe. 35 – letnia kobieta kierująca Fordem nie zachowała bezpiecznej odległości i uderzyła w poprzedzający ja samochód marki KIA, którego kierowcą był 53 – letni mężczyzna. Oboje kierujący byli trzeźwi i nie doznali obrażeń ciała.

Nie udzielił pierwszeństwa przejazdu

O godz. 13.30 dyżurny grajewskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na ul. 9 Pułku strzelców konnych w Grajewie. Policjanci na miejscu ustalili, że kierujący Volkswagenem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu. W wyniku tego doszło do zderzenia bocznego z Citroenem, którego kierowcą był 34-letni mieszkaniec Ełku.

22.09.2012r.

Poszukiwany listem gończym

O godz. 15.50 grajewscy policjanci zatrzymali 49- letniego mieszkańca Suwałk. Mężczyzna okazał się być osobą poszukiwana na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Suwałkach. 49 – latek trafił do Aresztu śledczego.

Nietrzeźwy kierujący

O godz. 23.15 na terenie gminy Rajgród grajewscy policjanci zatrzymali 31 – latka na podwójnym gazie. Mieszkaniec gminy Rajgród kierował osobowym Oplem i miał prawie dwa promile alkoholu organizmie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed Sądem.

Jazda na podwójnym gazie

Na terenie gminy Szczuczyn o godz. 23.55 policjanci zatrzymali do kontroli osobowe Renault. Podczas kontroli kierujący 25 - latek oświadczył, że nie posiada uprawnień do kierowania. Ponadto okazało się, że mężczyzna ten miał również ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

23.09.2012r.

Kolizja drogowa

O godz. 2.20 dyżurny grajewskiej Policji został powiadomiony, że na ulicy Wojska polskiego w kierunku na Białystok ma miejsce zdarzenie drogowe. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zastali dwóch młodych kierujących samochodami osobowymi. 20 – letni kierujący Fiatem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w tył Opla, którego kierowcą był 24 – latek. Obaj mężczyźni byli trzeźwi i nie doznali żadnych obrażeń.

Kierował w stanie nietrzeźwości

O godz. 17.10 grajewscy policjanci zatrzymali do kontroli Poloneza. Jadący trasą Biebrza – Kolonia Szymany 64 – latek w organizmie miał ponad 1,5 promila. Za swoje postępowanie tłumaczył się będzie musiał przed Sądem.

24.09.2012r.

Kierował, choć nie powinien

Rano o godz. 6.40 na ul. Przemysłowej grajewscy policjanci zatrzymali do kontroli Volkswagena, kierującym okazał się 34 – letni mieszkaniec gminy Ełk. Mężczyzna posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Ełku.

Kradzież laptopa

O godz. 7.02 do dyżurnego Policji zadzwonił pracownik jednej z grajewskich firm i poinformował o kradzieży laptopa. Oświadczył, że w terminie od 21.09.12 do 24.09.2012 nieznany sprawca dokonał kradzieży laptopa z pomieszczeń biurowych.  Wartość laptopa wycenił na kwotę 2000zł. Policja jest w trakcie ustalania sprawcy kradzieży.

Uszkodzenie pojazdu

O godz. 8.26 dyżurny grajewskiej Policji został poinformowany telefonicznie o uszkodzeniu pojazdu na Os. Południe w Grajewie. W nocy z 23/24 września br. nieznany sprawca dokonał uszkodzenia Chevroleta Aveo. Sprawca przebił 4 opony w pojeździe oraz zarysował powłokę lakiernicza. Poniesione straty zostały oszacowane na kwotę 1500zł.

Kradzież dokumentów

O godz. 9.48 mieszkaniec gminy Grajewo poinformował telefonicznie dyżurnego komendy, że w dniu 14 września br. doszło do kradzieży saszetki z dokumentami. Nieznany sprawca z niezabezpieczonego samochodu pozostawionego na stacji Lotos dokonał kradzieży saszetki wraz z dokumentami. Policja ustala sprawcę kradzieży.

Kradzież znaków drogowych

O godz. 15.20 grajewski dyżurny została poinformowany o kradzieży znaków drogowych. W dniach od 20.09.2012r. do 24.09.2012r. Nieznany sprawca dokonał kradzieży znaków drogowych na trasie Boczki Świdrowo – Wierzbowo oraz Wierzbowo – Wojewodzin – Grajewo. Łupem złodzieja padło 9 szt. rur o dł. 3,5m. oraz 2 znaki. Łączna wartość skradzionych przedmiotów to prawie 700zł. Kradzieży dokonano na szkodę Zarządu Dróg Powiatowych w Grajewie.

Nietrzeźwy kierujący

O godz. 21.55 na ul. Polnej w Grajewie policjanci zatrzymali 62-letniego kierującego. Mężczyzna kierujący Fordem miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie w Sądzie.   

25.09.2012r.

Nietrzeźwy na zakazie

O godz. 7.25 w Rudzie grajewscy policjanci zatrzymali 66 – letniego mężczyznę.  Kierujący rowerem miał ponad promil alkoholu w organizmie, a ponadto aktualny zakaz prowadzenia roweru. Mężczyzna za swoje nierozważne zachowanie odpowie przed Sądem.  

Jazda na podwójnym gazie

O godz.13.30 w miejscowości Tama  policjanci zatrzymali 37 – letniego kierowcę Forda. Mężczyzna miał prawie 2m promile alkoholu w organizmie a ponadto aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Po raz kolejny za takie zachowanie odpowie przed Sadem. 

26.09.2012r.

Zatrzymany sprawca kradzieży

O godz. 10.40 grajewscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który dokonał kradzieży na terenie miasta Grajewo. Nietrzeźwy 42 - latek wykorzystując nieuwagę dostawcy przekazującego towar oraz fakt otwartej kabiny samochodu ciężarowego wszedł do jej środka skąd dokonał kradzieży męskiej saszetki wraz z jej zawartością. Pokrzywdzony 53-letni mieszkaniec Białegostoku łączną wartość strat oszacował na kwotę 300zł. W saszetce znajdowały się kluczyki do prywatnego samochodu kierowcy - osobowego Citroena, latarka oraz inne rzeczy osobiste. Zatrzymany mężczyzna w dniu dzisiejszym usłyszał zarzut i za swoje postępowanie odpowie przed Sądem. 

Zderzenie dwóch tirów

O godz. 7.50 dyżurny grajewskiej Policji otrzymał telefon, że na trasie krajowej nr 61 Grajewo – Augustów doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu okazało się, że kierujący IVECO z przyczepą nie zachował odpowiedniej odległości od poprzedzającego go DAFa i najechał na jego tył. Obaj kierowcy byli trzeźwi. 38-letni kierowca IVECO został ukarany mandatem karnym. 

Zdarzenie drogowe z udziałem psa

O godz. 12.43 dyżurny grajewskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce w jednej z miejscowości na terenie gminy Grajewo. Policjanci, którzy udali się na miejsce ustalili, że z jednego z gospodarstw wybiegł na drogę pies w kierunku jadącego motorowerzysty. 82 - letni mężczyzna wystraszył się zwierzęcia i w wyniki tego przewrócił się wraz z motorowerem. Mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń, właściciel czworonoga został ukarany mandatem karnym.

Nie udzielił pierwszeństwa przejazdu

O godz. 15.50 dyżurny grajewskiej Policji został poinformowany, że na ul. Krasickiego doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu policjanci ustalił, iż kierujący Nissanem 40 – letni mieszkaniec Grajewa podczas włączania się do ruchu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 78 – letniemu kierowcy Audi. Doszło do zderzenia jednak żadne z uczestników nie doznał obrażeń.

27.09.2012r.

Nietrzeźwy kierujący

O godz. 11.15 na terenie gminy Grajewo policjanci zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy. Kierujący ciągnikiem 50 – letni mieszkaniec gminy miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za swoje postępowanie odpowie przed Sadem.

Zdarzenie drogowe

O godz. 20.15 dyżurny komendy w Grajewie został poinformowany o zdarzeniu drogowym na ul. Wiórowej. Policjanci, którzy udali się na miejsce zastali 41 – letniego kierowcę Fiata. Mężczyzna oświadczył, że przejeżdżając ulica spadła na jego pojazd gałąź z  przydrożnego drzewa uszkadzając mu samochód.