Kronika 997 - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kronika 997

Data publikacji 08.10.2012

28.09.2012r.

Nietrzeźwy rowerzysta

O godz. 16.18 na ul. Ekologicznej grajewscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 43l./ Mieszkaniec Grajewa kierował rowerem mając w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu.

29.09.2012r.

Nietrzeźwy kierujący

O 17.05 w miejscowości Ruda funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Kierowca Fiata miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. 52 – latek za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.

Na podwójnym gazie

O godz. 16.10 na ul. Konopskiej w Grajewie policjanci zatrzymali do kontroli Audi,. Okazało się, że kierujący nim 42 – latek miał ponad 2,5 promila w organizmie.

Kradzież paliwa

W nocy z 28/29 na terenie Szczuczyn doszło do kradzieży paliwa. Z zaparkowanego przy posesji samochodu ciężarowego nieznany sprawca dokonał kradzieży około 200l. Oleju napędowego. Funkcjonariusze ustalają sprawców tego zdarzenia. 

30.09.2012r.

Ugodził nożem kolegę

O godz. 21.30 dyżurny grajewskiej Policji został poinformowany, że na jednym z grajewskich osiedli doszło do ugodzenia nożem. W trakcie wykonywania czynności funkcjonariusze ustalili, że w jednym z grajewskich mieszkań podczas libacji alkoholowych wywiązała się awantura. Dwóch 23 – letnich kolegów pokłóciło się, jedne z nich ugodził drugiego dwukrotnie nożem w udo. Sprawca został zatrzymany natomiast pokrzywdzony trafił do szpitala.

Potrącenie nietrzeźwego

O godz. 19.30 na trasie Toczyłowo – Grajewo doszło do potrącenia. Jadący prawidłowo Seat potrącił mężczyznę. Okazał się nim nietrzeźwy bezdomny 45 – latek. Przyczyną potrącenia był fakt, że nietrzeźwy mężczyzna szedł nieprawidłowa stroną jezdni.

01.10.2012r.

Na urlopie zatrzymał poszukiwanego

Będący na urlopie policjant z Grajewa podczas zakupów zauważył poszukiwanego młodego mężczyznę. Podczas zatrzymywania 17-latka został zaatakowany przez niego i jego dwóch kolegów. Ostatecznie cała trójka została zatrzymana. Teraz postępowaniem nastolatków zajmie się sąd.

Kradzież drzewa

Około godz. 9,00  dyżurny w Grajewie otrzymał informacje telefoniczna dotycząca kradzieży drzewa. Mieszkaniec gminy Grajewo poinformował, że z jego działki zostało skradzione drzewa po wartości 200-250zł. jak się okazało kradzieży dokonał poprzedni właściciel działki.

02.10.2012r.

Kradzież sklepowa

O godz. 17.21 pracownik jednego z grajewskich sklepów zadzwonił do dyżurnego i poinformował, że ujął sprawce kradzieży. 50 - letni mężczyzna usiłował dokonać kradzieży dresowych spodni, jednak udaremniła to osoba tam pracująca. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.  

03.10.2012r.

Zatrzymany sprawca kradzieży

O godz. 10.09 do dyżurnego grajewskiej Policji zadzwoniła mieszkanka Grajewa i powiadomiła o kradzieży roweru. W nocy z 2/3 z jej prywatnej posesji nieznani sprawcy dokonali kradzieży roweru „Victoria” o wartości 300zł. Policja ustala sprawce kradzieży.

Kradzież samochodu

O godz. 20.12. do komendy zgłosił się mieszkaniec gminy Radziłów i oświadczył, że 29.09.2012 został skradziony jego samochód marki Fiat CC o wartości 1500zł. Jak się okazało sprawca wykorzystując stan nietrzeźwości właściciela samochodu zabrał z jego domu kluczyki do pojazdu, a następnie samochód. Ustalono, że pojazd obecnie przebywa na parkingu strzeżonym z uwagi na fakt, że sprawca w dzień kradzieży został zatrzymany jako nietrzeźwy kierujący. Sprawca kradzieży za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.

04.10.2012r.

Nastolatki pod wpływem alkoholu

Grajewscy policjanci dwukrotnie interweniowali w związku z nieletnimi znajdującymi się pod wpływem alkoholu. Mieszkanka Grajewa zawiadomiła, że jej posesje zaśmiecają wagarowicze z gimnazjum, na miejscu policjant zastał dwie dziewczyny. 14 i 15 letnie uczennice gimnazjum miał po około 0,3 promila alkoholu w organizmie. Natomiast około godz. 18.26 policjanci udali się do gimnazjum w gminie Grajewo gdzie nauczyciel ujawnił nietrzeźwego ucznia. 14 – latek miał około 0,25 promila w organizmie. Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie ustalają jak osoby niepełnoletnie weszły w posiadanie alkoholu. Cała trójka za swoje lekkomyślne zachowanie odpowie przed Sądem dla nieletnich.

05.10.2012r.

21-latek zatrzymany, honda odzyskana

Dzisiejszej nocy grajewscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i mundurowymi z innych podlaskich jednostek oraz celnikami zatrzymali 21-letniego obywatela Litwy i odzyskali hondę skradzioną na terenie Holandii. Wartość zabezpieczonego samochodu to blisko 45 tysięcy złotych.