Ferie Zimowe 2013 - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ferie Zimowe 2013

Data publikacji 18.01.2013

W województwie podlaskim za kilka dni rozpoczną się ferie zimowe. Dla dzieci i młodzieży najbliższe dni będą czasem odpoczynku i zabawy. Nad ich bezpieczeństwem czuwać będą policjanci ruchu drogowego i prewencji.

Jak co roku grajewscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w czasie ferii. Funkcjonariusze będą prowadzili wzmożone działania prewencyjne mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniom bezpieczeństwa. Policja będzie rozpoznawała i kontrolowała miejsca, w których grupuje się młodzież, będzie legitymować osoby, kontrolować stan trzeźwości małoletnich. Tak wiele przedsięwzięć Policji w celu zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieciom i młodzieży, nie zastąpi jednak zdrowego rozsądku.  

Zimowe ferie, to też czas, kiedy ruch na drogach jest bardziej wzmożony. Niestety, pomimo wielokrotnie powtarzanych apeli, nie wszyscy kierujący pamiętają o zasadach bezpieczeństwa. Nadmierna prędkość, nie zapięte pasy bezpieczeństwa, rozmowy przez telefon komórkowy w trakcie jazdy, kierowanie pod wpływem alkoholu, dziecko przewożone bez fotelika, to najczęstsze przestępstwa i wykroczenia drogowe. Z policyjnych statystyk wynika, że każdego roku w czasie ferii zimowych na polskich drogach dochodzi do poważnych wypadków, w których giną kolejne osoby. Zadbajmy, zatem wszyscy o bezpieczny wypoczynek i powrót do domów.