Kuferek z dolarami - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kuferek z dolarami

Data publikacji 28.06.2013

Opowieści i preteksty, jakie tworzą i wykorzystują złodzieje i oszuścibywają bardzo różne, a ich pomysłowość w tym zakresie nie zna granic. Metody te jak widać są coraz bardziej wyrafinowane, dzięki temu są osoby, które nadal dają się oszukać, mimo wielu wcześniejszych ostrzeżeń. W ostatnim czasie grajewscy policjanci zostali powiadomieni o kolejnej metodzie - „na kuferek”.

W wyniku oszustwa „na kuferek z dolarami” grajewianka straciła 1200 złotych. Na Osiedlu Centrum starsza kobieta została zaczepiona przez nieznajomą parę, która poprosiła ją o wskazanie drogi do szpitala. Nic nie podejrzewająca kobieta wsiadła do ich samochodu. Podczas drogi do szpitala nieznajomi odebrali telefon, z którego wynikało, że ich syn miał wypadek i natychmiast potrzebują pieniędzy. Rzekomi rodzice opisali swoją trudną sytuację i poprosili o pożyczenie polskiej gotówki twierdząc, że mają tylko dolary, a nie mają czasu na wymianę waluty. W zamian zaoferowali swojej ofierze saszetkę z dolarami. Kobieta zgodziła się i przekazała nieznajomej parze 1200 złotych. Gdy w domu otworzyła saszetkę znalazła w niej papierowe chusteczki. Wtedy okazało się, że padła ofiarą oszustów. Teraz szukają ich grajewscy policjanci.

Mundurowi apelują także o ostrożność i rozwagę w stosunku do nieznanych osób chcących szybko pożyczyć od nas pieniądze. Pamiętajmy o OGRANICZONYM ZAUFANIU do obcych osób. Uczulmy również znajome starsze osoby i samotnie mieszkające na to, że łatwo mogą stać się ofiarą oszustów wykorzystujących ich łatwowierność.