Grajewscy policjanci zatrzymali sprawców rozboju - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grajewscy policjanci zatrzymali sprawców rozboju

Data publikacji 03.09.2013

Grajewscy policjanci zatrzymali sprawców pobicia i rozboju, do których doszło w miniony piątek późnym wieczorem. Decyzją sądu dwaj mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

W miniony piątek po północy dyżurny grajewskiej Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w jednym z domów przy ul. Wojska Polskiego. Ze zgłoszenia 21-letniego mieszkańca gminy Grajewo wynikało, że w piątkowy wieczór wybrał się do swojego o dwa lata starszego kolegi. Tam w towarzystwie gospodarza i jego czterech znajomych wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie dwóch z współbiesiadników zaatakowało 21-latka. Mężczyźni kopali go po całym ciele i bili po głowie. Straszyli go również przykładając mu do kolan wiertarkę. Następnie ukradli pokrzywdzonemu telefon komórkowy, portfel z pieniędzmi oraz złoty łańcuszek. Zmusili go także do zakupu im papierosów. Gdy pokrzywdzonemu udało się w końcu wyjść z budynku wówczas gospodarz mieszkania namówił go jednak do powrotu, aby w mieszkaniu obmył ślady krwi, które miał na ciele. Wewnątrz został kolejny raz pobity przez dwóch 18-latków.

Powiadomieni o zdarzeniu funkcjonariusze natychmiast ruszyli na poszukiwanie sprawców. W sobotę wczesnym rankiem do policyjnego aresztu trafiło dwóch 18-latków. Podjęte przez mundurowych działania zaowocowały również ujęciem pozostałych sprawców w wieku 31 i 43 lat. Zatrzymany został także 23-letni kolega pokrzywdzonego. On usłyszał zarzut paserstwa, gdyż przyjął cześć pieniędzy pochodzących z przestępstwa. 31 i 43-latkowi przedstawiono zarzut rozboju. Sąd tymczasowo aresztował obydwu na 3 miesiące. W stosunku do jednego z podejrzanych o pobicie 18-latków prokurator zastosował policyjny dozór. Jego rówieśnik i 23-letni sprawca paserstwa po usłyszeniu zarzutów zostali zwolnieni. Teraz cała piątka oczekuje na proces sądowy.