Nie bądźmy obojętni- reagujmy! - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądźmy obojętni- reagujmy!

Data publikacji 16.01.2014

W związku z pogarszającą się sytuacja pogodową grajewscy policjanci po raz kolejny apelują o wrażliwość i zainteresowanie się osobami, które potrzebują naszej pomocy.

Okres zimowy jest niezwykle niebezpieczny dla osób samotnych, bezdomnych, starszych oraz nadużywających alkoholu. Gdy temperatura zaczyna spadać poniżej zera, osoby bezdomne chętnie chowają się przed mrozem w opuszczonych budynkach, gdzie stają się szczególnie narażone na wychłodzenie organizmu. Grajewscy policjanci w ramach działań „Nie bądźmy obojętni” w tym trudnym czasie odwiedzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. Reagują również na wszelkiego rodzaju sygnały, które docierają do nich od społeczeństwa. Ponadto mundurowi informują osoby nie mające stałego miejsca zamieszkania o miejscach możliwych uzyskania pomocy na terenie województwa podlaskiego.

Jeśli widzisz osobę potrzebującą, nie bądź obojętny- reaguj!

W przypadku zauważenia osoby narażonej na wychłodzenie organizmu, natychmiast powiadom odpowiednie służby. Wszelkiego rodzaju zgłoszenia przyjmuje Policja pod numerem telefonu 997 lub 112, pogotowie ratunkowe- 999, straż pożarna- 998 lub bezpłatna infolinia Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego- 800-444-989.