Policjanci o bezpieczeństwie w drodze do domu i szkoły - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci o bezpieczeństwie w drodze do domu i szkoły

Data publikacji 15.09.2014

            Jak co roku, przedstawiciele grajewskiej Policji rozpoczęli działania pn. „Bezpieczna droga do szkoły/domu”, w ramach których prowadzą spotkania profilaktyczne z uczniami szkół i przedszkoli z terenu powiatu grajewskiego.            

            Podczas spotkań policjanci przekazują najmłodszym informacje o prawidłowym poruszaniu się po ulicach i drogach, przypominają im również o obowiązku przewożenia
w pojeździe dzieci do lat 12 na specjalnych fotelikach, siedziskach oraz zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Prowadzący szczególną uwagę zwracają na fakt, iż dziecko poruszające się po drodze winno być widoczne, tak więc w tym celu musi nosić elementy odblaskowe. Mundurowi poruszają również kwestię właściwego zachowania się dziecka w kontakcie
z obcym - niebezpiecznym, w sytuacji, gdy jest ono samo w domu. Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszy się zagadnienie dotyczące groźnego, atakującego psa, w ramach którego przeprowadzany jest instruktaż właściwego zachowania się w kontakcie ze zwierzęciem oraz przyjmowanie postawy bezpiecznej.

            W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły/domu” przedstawiciele grajewskiej Policji odwiedzili dotychczas uczniów Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie, Szkoły Podstawowej w Białaszewie, Szkoły Podstawowej w Radziłowie oraz przedszkolaków z Akademii Dobrego Startu.

Spotkania, podczas których poruszana będzie tematyka bezpiecznej drogi do szkoły/domu oraz inne zagadnienia związane z bezpieczeństwem najmłodszych, będą kontynuowane.