Grajewscy mundurowi przypominają o odblaskach - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grajewscy mundurowi przypominają o odblaskach

Data publikacji 23.10.2014

Grajewscy policjanci w ramach prowadzonych działań przypominają o konieczności noszenia elementów odblaskowych przez pieszych poza terenem zabudowanym.

Grajewscy policjanci w ramach prowadzonych działań sukcesywnie przypominają o zmianie przepisów dotyczących obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Przepis ten wszedł w życie z dniem 31 sierpnia 2014 r. Znowelizowana ustawa prawo o ruchu drogowym nakłada na pieszych poruszających się drogą po zmierzchu poza obszarem zabudowanym obowiązek noszenia elementów odblaskowych w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu. Nie traktujmy jednak tego obowiązku jedynie jako kolejnego przepisu, do którego należy się stosować. Używanie „odblasków” w warunkach ograniczonej widoczności ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa pieszych, ponieważ pozwala kierującemu pojazdem dostrzec taką osobę z dużej odległości i bezpiecznie ją ominąć.

Pamiętajmy – NOŚMY ODBLASKI - bądźmy widoczni na drodze!


źródło – oficer prasowy KPP w Grajewie

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl