Kradzież pieniędzy z mieszkania - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradzież pieniędzy z mieszkania

Data publikacji 02.06.2015

Grajewscy policjanci zatrzymali kobietę, która w minioną niedzielę ukradła 450 zł z jednego z mieszkań na osiedlu Centrum. Weszła tam w czasie, gdy właścicielka lokalu spała. 44–latka trafiła do policyjnego aresztu. Już usłyszała zarzuty i teraz za swoje postępowanie będzie tłumaczyć się przed sądem.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Grajewie został powiadomiony o tym, że w jednym z mieszkań na osiedlu Centrum doszło do kradzieży pieniędzy. Było to w minioną niedzielę około godziny 16.00. Policjanci wstępnie ustalili, ze właścicielka mieszkania przebywając w domu zasnęła na chwilę. Z relacji kobiety wynikało, że miała wrażenie jakby ktoś wchodził do mieszkania. Będąc na klatce schodowej sąsiadka powiedziała jej, że widziała obcą kobietę wychodzącą z jej mieszkania. Słysząc to właścicielka mieszkania sprawdziła zawartość torebki pozostawionej na komodzie w przedpokoju. Okazało się, że w portfelu brakuje 450 zł. Na ulicy Ełckiej, niedaleko miejsca kradzieży, policjanci zatrzymali kobietę odpowiadającą rysopisowi podanemu przez sąsiadkę pokrzywdzonej. Miała przy sobie ponad 400 zł. Świadkowie widzieli jak wychodziła z bloku pokrzywdzonej trzymające w ustach banknoty. Mundurowi zatrzymali 44-latkę, która trafiła do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszała zarzut kradzieży. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sadem.

Policja apeluje o czujność i rozwagę oraz odpowiednie zabezpieczanie swojego mienia. Dla amatorów cudzej własności nawet chwila wystarczy, by wzbogacić się czyimś kosztem. Zawsze zamykajmy drzwi mieszkania w ciągu dnia, jak i w nocy. Złodzieje mają często zwyczaj sprawdzania drzwi mieszkań. Otwarte są dla nich idealną okazją do kradzieży. Jeżeli mieszkamy na parterze zamykajmy okna lub zadbajmy o dodatkowe zabezpieczenie np. rolety antywłamaniowe. Zawsze bądźmy czujni, reagujmy na osoby podejrzane poruszające się w okolicy naszych posesji lub posesji sąsiadów. Wzajemna jest niezwykle ważna. Także na posesji, nie pozostawiajmy cennych przedmiotów na widoku. Pozostawiony portfel na stoliku w ogrodzie może zniknąć, gdy oddalimy się na chwilę. Nie dajmy się okraść! Jeżeli widzimy coś podejrzanego – reagujmy!