„Bezpieczne wakacje” w powiecie grajewskim rozpoczęte! - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczne wakacje” w powiecie grajewskim rozpoczęte!

Data publikacji 28.06.2015

Rozpoczęły się wakacje. Nie dla wszystkich jednak jest to okres wypoczynku i relaksu. Dla policjantów to czas wzmożonej pracy. Grajewscy funkcjonariusze, jak co roku czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz turystów wypoczywających na naszym terenie.

Grajewscy policjanci, podobnie jak mundurowi z całej Polski w sezonie letnim prowadzą wzmożone działania „Bezpieczne wakacje”. Działania te mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu oraz wszystkim osobom, które zdecydowały się na wypoczynek na naszym terenie. Działania te polegają głównie na wzmożonych kontrolach w ruchu drogowym pod kątem prędkości, stanu trzeźwości kierujących, odpowiedniego sposobu przewożenia dzieci, stanu technicznego pojazdów, czasu pracy kierowców itp. Wzmożona aktywność policjantów dotyczy także zwiększonych służb na wodach i terenach przywodnych, w miejscach o nasilonym ruchu turystycznym. W czasie wakacji policjanci w szczególny sposób troszczą się o dzieci i młodzież spotykając się z uczestnikami obozów, kolonii, z dziećmi w ośrodkach kultury, świetlicach wiejskich, informując o różnego rodzaju zagrożeniach oraz sposobach ich unikania.

Rozpoczęcie wakacji i co się z tym wiąże wzmożona aktywność grajewskich policjantów skutkowała zatrzymaniem dwóch nietrzeźwych kierujących. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w sobotę w godzinach wieczornych. Jeden z nich miał ponad 2‰ a drugi ponad 1‰ alkoholu w organizmie. Mundurowi odebrali także prawo jazdy trzem osobom, które przekroczyły dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h. Policjanci aktywnie uczestniczą także w zabezpieczaniu imprez o charakterze artystyczno – rozrywkowym. W dniu wczorajszym dbali o bezpieczeństwo obchodów nocy świętojańskiej tzw. „Palinocki” w Szczuczynie. Dzisiaj natomiast pojawią się na festynie strażackim w Wierzbowe. Wszystko po to, aby mieszkańcy mogli bawić się wypoczywać bezpiecznie. Już w przyszłym tygodniu zaplanowane zostały pierwsze spotkania z uczestnikami półkolonii parafialnych w Grajewie. Podobne spotkania profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą będą realizowane przez cały okres wakacji.

Grajewscy policjanci życzą wszystkim mieszkańcom powiatu udanego i efektywnego wypoczynku! Aby wakacje były słoneczne, radosne i przede wszystkim bezpieczne!