Odnaleziono ciało zaginionego 18–latka z Rajgrodu - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odnaleziono ciało zaginionego 18–latka z Rajgrodu

Data publikacji 30.06.2015

Od wczoraj policjanci grajewskiej komendy wspólnie ze strażakami, rodziną i mieszkańcami miasta szukali zaginionego 18 –latka z Rajgrodu. Zaginięcie młodego człowieka w dniu wczorajszym zgłosiła jego matka. Dzisiaj odnaleziono i wyłowiono z Jeziora Rajgrodzkiego ciało zaginionego. To pierwsza ofiara wody tegorocznych wakacji w powiecie grajewskim. Policja ponownie apeluje o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą!

Dzisiaj po godzinie 9.00 w Rajgrodzie, w wodzie Jeziora Rajgrodzkiego od strony okolicy ulicy Plac 1000-lecia zostało odnalezione i wyłowione ciało 18–letniego mężczyzny. Jego zaginięcie w dniu wczorajszym zgłosiła matka, po tym jak chłopak od soboty nie wrócił do domu i nie było z nim żadnego kontaktu. Ostatni raz widziany był w sobotni wieczór w grupie młodych mężczyzn nad brzegiem jeziora. Tam też znaleziono jego buty i telefon komórkowy. Zaginionego poszukiwali policjanci, strażacy, rodzina i mieszkańcy Rajgrodu. Sprawdzano miejsca, w których mógłby przebywać chłopak, patrolowano miasto, penetrowano brzeg jeziora. Poszukiwania prowadzono także w wodach jeziora. Akcja poszukiwawcza prowadzona była z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu – robota do prac podwodnych przy pomocy którego zlokalizowano ciało. Nurkowie, na głębokości około 3,5 metra i w odległości ok. 15 od brzegu jeziora, wyłowili ciało zaginionego 18-latka. Zwłoki zostały przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej w Białymstoku. Teraz policjanci ustalają, co było bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny.

Podlascy policjanci ponownie apelują o rozwagę i ostrożność nad wodą! Pamiętajmy, że płytka wyobraźnia może zakończyć się tragedią.

Planując wakacyjny wypoczynek nad wodą należy pamiętać, że w sytuacji zagrożenia należy dzwonić na telefon alarmowy: 997 lub 112, aby dyżurny Policji mógł powiadomić patrol wodny.

Przypominamy o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą:

  • pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody po alkoholu. Alkohol powoduje zaburzenia zmysłu, równowagi i orientacji! 
  • należy kąpać się tylko w miejscach strzeżonych, tam gdzie jest ratownik;
  • dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką osób dorosłych, dobrze żeby miały założone nadmuchiwane rękawki, które pomogą dziecku utrzymać się na wodzie;
  • wchodząc do wody po dłuższym czasie spędzonym na słońcu trzeba pamiętać o stopniowym moczeniu ciała, aby przyzwyczaić je do niższej temperatury – w ten sposób można uniknąć szoku termicznego;
  • pływając na materacach należy trzymać się blisko brzegu – nie wypływać nimi na środek jeziora;
  • korzystając ze sprzętu wodnego (np. żaglówka, łódka, kajak) trzeba pamiętać o założeniu kamizelki ratunkowej;
  • przed wypłynięciem w dłuższy rejs należy pamiętać o wcześniejszym sprawdzeniu prognozy pogody;