Działania „Plaża 2015” w powiecie grajewskim - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Plaża 2015” w powiecie grajewskim

Data publikacji 09.07.2015

Wczoraj na jeziorze Rajgrodzkim policjanci z Grajewa wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, Straży Leśnej, WOPR’u i przedstawicielami Sanepid’u prowadzili działania w ramach projektu „Plaża 2015”.

Wczoraj na terenie Komendy Powiatowej Policji w Grajewie przeprowadzono działania „Plaża 2015”. W przedsięwzięciu wzięli udział funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, przedstawicielami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, Straży Leśnej, WOPR’u i Sanepid’u. Do działań zaangażowano również przewodnika psa służbowego oraz przedstawicieli Zespołu Prewencji Kryminalnej grajewskiej komendy. Miejscem prowadzenia działań było największe w powiecie grajewskim jezioro Rajgrodzkie oraz przybrzeżne plaże.  Działania polegały miedzy innymi na patrolowaniu obszarów wodnych i terenów bezpośrednio do nich przyległych, egzekwowaniu przestrzegania przepisów prawnych w zakresie bezpieczeństwa osób, reagowaniu na osoby kąpiące się w miejscach niebezpiecznych oraz kontroli jednostek pływających. Mundurowi legitymowali także osoby i kontrolowali bagaże pod kątem legalności połowu ryb, przestrzegania limitów połowu i okresów ochronnych.

Elementem działań były pokazy: ratowania tonącego przeprowadzony przez ratowników WOPR’u, strażacki pokaz ratownictwa wodno–nurkowego wykonany przez specjalistyczną grupę ratownictwa „Biebrza” przy użyciu łączności przewodowej oraz pokaz technik i taktyk interwencji zaprezentowany przez grajewskich policjantów. Dla najmłodszych plażowiczów przygotowano konkurs profilaktyczny sprawdzający wiedzę na temat bezpieczeństwa nad wodą. Dodatkową atrakcją spotkania był pokaz tresury psa służbowego. Najmłodsi otrzymali materiały profilaktyczno-instruktażowe w postaci książeczek oraz plażowe gadżety związane z tą problematyką. Działania cieszyły się dużym zainteresowaniem plażowiczów.