Zatrzymani złodzieje - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani złodzieje

Data publikacji 28.10.2015

Grajewscy policjanci zatrzymali sprawców włamania do garażu w Grajewie na ulicy Dolnej i nieletnich którzy skradli plecak z pieniędzmi z niezabezpieczonego busa na ulicy Zielonej.

Do kradzieży z włamaniem do garażu na ulicy Dolnej w Grajewie doszło w nocy z 19/20 października , sprawcy weszli poprzez wyjęcie bloczków betonowych tylnej ścianki . Łupem sprawców padły elektronarzędzia o wartości około 12 tysięcy złotych. Sprawą natychmiast  zajęli się mundurowi z wydziału kryminalnego grajewskiej komendy. Czynności dochodzeniowo śledcze doprowadziły do ujęcia dwóch sprawców w tym jeden nieletni. Obaj są mieszkańcami Grajewa, odzyskano również utracone narzędzia. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Drugie zdarzenie miało miejsce w dniu 26 października w godzinach 13-15, dwóch nieletnich chłopców z zaparkowanego na ulicy Zielonej busa skradli plecak. Auto nie było zabezpieczone więc problemów nie mieli. Ich łupem padły pieniądze w kwocie 2800 złotych i akcesoria biurowe. Natychmiast na miejsce udali się policjanci z plutonu patrolowego. Grajewscy mundurowi przy użyciu psa tropiącego w pobliskim Parku Solidarności odnaleźli akcesoria biurowe, a po pewnym czasie zatrzymali dwóch nieletnich sprawców mieszkańców Grajewa. Ich sprawą zajmie się sąd.