Działania grajewskiej drogówki na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania grajewskiej drogówki na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych

Data publikacji 18.03.2016

W trosce o niechronionych uczestników ruchu drogowego grajewscy policjanci cyklicznie prowadza działania pn. „Pieszy”. Głównym celem działań jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych użytkowników dróg. Każde działania to także okazja do przypomnienia jak ważne dla bezpieczeństwa jest używanie elementów odblaskowych.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego grajewskiej komendy Policji cyklicznie prowadzą działania pn. „Pieszy”, których głównym celem jest organicznie liczby zdarzeń drogowych z udziałem tychże użytkowników drogi. W trakcie pełnionych służb, mundurowi ujawniają kierujących, ale też pieszych, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego.
W każdym przypadku niewłaściwego zachowania na drodze, policjanci stosują prawem przewidziane represje.  Tego typu działania są także okazją do przypominania o obowiązku używania elementów odblaskowych. Podczas działań, jak też w trakcie codziennych służb, mundurowi przekazują elementy odblaskowe osobom poruszającym się po zmroku poza terenem zabudowanym. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwa niechronionych użytkowników dróg.

Oficer Prasowy
Komendanta Powiatowego Policji
W Grajewie