Świąteczny weekend na drogach powiatu grajewskiego - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Świąteczny weekend na drogach powiatu grajewskiego

Data publikacji 29.03.2016

W miniony wielkanocny weekend, na drogach powiatu grajewskiego doszło do 1 wypadku drogowego oraz 2 kolizji. Policjanci zatrzymali 1 nietrzeźwego kierującego samochodem oraz 1 osobę, która kierownicę auta wsiadła znajdując się pod wpływem środków odurzających.

Podczas minionego wielkanocnego weekendu, od piątku do poniedziałku na drogach powiatu grajewskiego, policjanci odnotowali 1 wypadek drogowy oraz 2 kolizje. Do wypadku doszło w poniedziałek po godzinie 14 – tej na trasie Osowiec - Ciemnoszyje. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 77-letni kierowca Volkswagena prawdopodobnie zasłabł za kierownicą, zjechał na przeciwny pas jezdni, następnie do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Tego samego dnia na trasie Ciemnoszyje – Ruda doszło do kolizji z udziałem sarny. Zwierzę nagle wbiegło na jezdnię, wprost pod koła Forda, którym kierował 48 – letni mieszkaniec powiatu monieckiego.

Kolejną kolizję policjanci odnotowali w sobotę na ul. Ełckiej. Tam nietrzeźwy 24 – latek wsiadł za kierownicę Forda. Podczas jazdy stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na chodnik i otarł się o stojącego na parkingu Fiata. Badanie Alkometrem wykazało u kierującego 2,25 ‰ alkoholu w organizmie. Ustalono, że młody mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Trafił do policyjnego aresztu.

W wielkanocną niedzielę, przed godzina 14:00 dyżurny grajewskiej Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że jadący trasą K61 kierowca Toyoty wykonuje dziwne manewry na drodze i może być pijany. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, w pobliżu Popowa zastali 31 – letniego mieszkańca powiatu piaseczyńskiego, którego zachowanie wskazywało, iż może on być pod wpływem środków odurzających. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. Po wykonaniu badań, okazało się, iż mężczyzna kierował autem będąc pod wpływem marihuany. W związku ze złym samopoczuciem 31 - latek został przekazany załodze karetki pogotowania i odwieziony do szpitala.

Na szczęście na drogach powiatu grajewskiego, w długi świąteczny weekend nie zginął żaden człowiek.