Trwają działania „Bezpieczna 61” - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trwają działania „Bezpieczna 61”

Data publikacji 31.03.2016

Policjanci ruchu drogowego z łomżyńskiej, grajewskiej i kolneńskiej komendy wciąż prowadzą działania „Bezpieczna 61”. Głównym celem wzmożonych patroli jest poprawa bezpieczeństwa na tej trasie.

Na drodze krajowej nr 61 trwają policyjne działania „Bezpieczna 61”, w których uczestniczą policjanci ruchu drogowego z Łomży, Kolna i Grajewa. Głównym celem przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa podróżujących tą trasą - ograniczenie wypadków i kolizji oraz ilości wykroczeń popełnianych na tej intensywnie uczęszczanej drodze. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na trzeźwość kierowców, przypadki przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, jazdę bez zapiętych pasów, właściwe przewożenie dzieci oraz sprawdzają stan techniczny pojazdów. Zdecydowanie reagują na wszelkiego rodzaju naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym. Tylko w marcu policjanci grajewskiej drogówki skontrolowali tam 514 pojazdów, ujawnili 360 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości, z czego 105 tego typu przewinień dotyczyła kierujących pojazdami zarejestrowanymi za granicą. Za popełnione wykroczenia mundurowi nałożyli w sumie 373 mandaty karne.

Każde działania prowadzone przez policjantów pracujących na drogach są też okazją do przypominania o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po zmroku poza terenem zabudowanym. Jednak pomimo działań mundurowych i wielu medialnych apeli w tym zakresie, na krajowej 61, jak też na innych drogach, wciąż można spotkać osoby poruszające się nocą bez żadnych elementów odblaskowych, co stwarza duże niebezpieczeństwo dla ich zdrowia, a nawet życia.

źródło – oficer prasowy KPP w Grajewie