Turniej Bezpieczeństwo w ruchu drogowym w powiecie grajewskim - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Turniej Bezpieczeństwo w ruchu drogowym w powiecie grajewskim

Data publikacji 18.04.2016

W miniony piątek na terenie Szkoły Podstawowej w Białaszewie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do konkursu przystąpiło 17 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu grajewskiego. Zwycięskimi drużynami okazały się zespoły ze Szkoły Podstawowej w Rudzie oraz Gimnazjum w Danówku.

W miniony piątek, w Szkole Podstawowej w Białaszewie odbyły się eliminacje powiatowe ogólnopolskiego turnieju z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego grajewskiej komendy Policji nadzorowali przebieg tego przedsięwzięcia. W tegorocznych eliminacjach udział wzięło 10 czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych oraz 7 trzyosobowych drużyn z gimnazjów. Każdy uczestnik musiał rozwiązać test z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego oraz przystąpić do zadania praktycznego – jazdy rowerem po specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Uczestnicy musieli także wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy.  Po zaciętej rywalizacji uczestników, komisja turniejowa wyłoniła zwycięzców.

 • w grupie szkół podstawowych:
  I miejsce - Szkoła Podstawowa w Rudzie
  II miejsce - Szkoła Podstawowa w Białaszewie
  III miejsce - Szkoła Podstawowa w Wierzbowie
   
 • w grupie szkół gimnazjalnych:
  I miejsce - Gimnazjum w Danówku
  II miejsce – Publiczne Gimnazjum w Szczuczynie
  III miejsce - Gimnazjum w Rajgrodzie

W klasyfikacji indywidualnej spośród szkół podstawowych najlepszym okazał się Sebastian Szklarzewski ze Szkoły Podstawowej w Białaszewie, a na poziomie gimnazjum zwyciężył Jakub Olechowski z Gimnazjum w Danówku.

Zwycięskie drużyny jak też osoby, które odniosły sukces w kwalifikacji indywidualnej otrzymały atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostę Grajewskiego oraz WORD w Łomży. Wieloetapowy charakter turnieju oznacza, iż zwycięzcy muszą przygotować się teraz do rywalizacji na etapie wojewódzkim, a może i ogólnopolskim. Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów!

Przypominamy, iż celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz zachęcanie do korzystania z roweru, jako środka transportu, rekreacji i sportu.

Zorganizowane przedsięwzięcie było także doskonałą okazją do przypomnienia młodym ludziom o tym jak ważne jest właściwe wyposażenia roweru w elementy odblaskowe oraz używanie odblasków podczas poruszania się pieszo po drogach poza terenem zabudowanym w porze od zmroku do świtu.