Trasa K61 wciąż pod wzmożonym nadzorem policjantów - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trasa K61 wciąż pod wzmożonym nadzorem policjantów

Data publikacji 30.05.2016

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego łomżyńskiej, grajewskiej i kolneńskiej komendy Policji wciąż prowadzą działania „Bezpieczna K61”. Wszystko po to, aby na „krajówce” było bezpieczniej.

Na trasie krajowej nr 61 wciąż prowadzone są policyjne działania „Bezpieczna K61”, w których uczestniczą policjanci z komendy w Łomży, Kolnie i Grajewie. Głównym celem przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa podróżujących tą trasą - ograniczenie wypadków i kolizji oraz ilości wykroczeń popełnianych na tej intensywnie uczęszczanej drodze. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na trzeźwość kierowców, przypadki przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, jazdę bez zapiętych pasów, właściwe przewożenie dzieci oraz sprawdzają stan techniczny pojazdów. Zdecydowanie reagują na wszelkiego rodzaju naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym. Tylko w maju, policjanci grajewskiej drogówki skontrolowali 437 pojazdów, ujawnili 316 przypadków przekroczenia prędkości, z czego 96 przypadków dotyczyło kierujących pojazdami zarejestrowanymi za granicą.

Za popełnione wykroczenia mundurowi nałożyli 314 mandatów karnych. Wzmożone działania policjantów maja służyć poprawie bezpieczeństwa na tej trasie. Są też okazją do przypominania o zasadach bezpieczeństwa względem pieszych, rowerzystów - niechronionych uczestników ruchu drogowego, których w czasie sprzyjającej pogody, na naszych drogach jest coraz więcej.

źródło – oficer prasowy KPP w Grajewie