Odpowiedzą za rozbój - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za rozbój

Data publikacji 27.06.2016

Policjanci z grajewskiej komendy Policji zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, podejrzanych o rozbój na 22-latku. Sprawcy zabrali swojej ofierze torbę podróżną z odzieżą, saszetkę z dokumentami i pieniędzmi oraz telefon komórkowy. Młodzi mieszkańcy Grajewa usłyszeli już zarzuty przestępstwa. Teraz ich sprawą zajmie się sąd.

W miniony piątek dyżurny grajewskiej komendy Policji został powiadomiony o tym, że na Osiedlu Centrum doszło do napadu rabunkowego. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol Policji. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, iż 22-letni mieszkaniec Białegostoku został napadnięty przez młodych mężczyzn. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że sprawcy kopali i uderzali go po głowie. Gdy mężczyzna był już bezbronny wtedy zabrali mu torbę podróżną z odzieżą, saszetkę z dokumentami, pieniędzmi w kwocie około 40 zł, telefon komórkowy a następnie uciekli. Pokrzywdzony szczegółowo opisał napastników. Okazało się, że są to znani policji mieszkańcy Grajewa. Szybkie działanie funkcjonariuszy doprowadziło do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 17 i 19 lat. Obaj trafili do policyjnego aresztu. W trakcie policyjnych czynności 17-latek podawał się za swojego starszego brata, w związku z czym, oprócz rozboju usłyszał także zarzuty wyłudzenia poświadczenia nieprawdy i fałszowania dokumentów. Ustalono ponadto, iż był poszukiwany celem doprowadzenia do ośrodka wychowawczego.

Wczoraj został doprowadzony do placówki, w której powinien przebywać. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. Teraz o losie młodych mężczyzn zdecyduje sąd.