Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa – punkty informacyjne w Grajewie - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa – punkty informacyjne w Grajewie

Data publikacji 30.06.2016

Informujemy, że od 1 lipca br. w godz. 8:00–14:00 na terenie Grajewa oraz w Szczuczynie działać będą punkty informacyjne, w których policjanci i pracownicy grajewskiej komendy Policji przybliżać będą mieszkańcom zasady działania nowego narzędzia informatycznego pn. „Mapy zagrożeń bezpieczeństwa”.

Już od jutra, t.j. 1 lipca 2016 r., na terenie woj. podlaskiego wdrożony zostanie pilotażowy program pn. „Mapy zagrożeń bezpieczeństwa”. Swoim zasięgiem program obejmie także województwo pomorskie oraz garnizon stołeczny. Później zostanie rozszerzony na cały kraj. „Mapa” będzie dostępna na stronie internetowej grajewskiej komendy i każdy chętny będzie mógł z niej skorzystać. Osoby zainteresowane będą mogły przekazywać informacje o zagrożeniach za pomocą interaktywnej strony. Zadaniem Policji będzie te sygnały weryfikować. Jeśli informacje okażą się prawdziwe, funkcjonariusze wprowadzą je wprost na mapy. Dzięki temu rozwiązaniu na mapach znajdą się bardziej szczegółowe informacje, dotyczące również niższych szczebli podziału terytorialnego, w tym dzielnic, osiedli i ulic.

W najbliższych dniach funkcjonariusze i pracownicy grajewskiej komendy organizują punkty informacyjne, aby każdy chętny mógł zapoznać się z narzędziem i skorzystać z podpowiedzi dzielnicowych oraz porozmawiać z policjantami o bezpieczeństwie.

Policyjne punkty informacyjne będą działać w godz. 8:00 – 14:00:

- w sobotę – 2.07.2016 r. – na terenie klubu „Hades” w Grajewie,

- w niedzielę – 3.07.2016 r. – przy kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie,

- we wtorek – 5.07.2016 r. – przy Urzędzie Miasta w Szczuczynie.

 

Wszystkich zainteresowanych działaniem „Mapy” zapraszamy do policyjnych punktów informacyjnych!