ZAPNIJ PASY ALBO ZAPŁACISZ...ŻYCIEM, ZDROWIEM LUB GRZYWNĄ - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ZAPNIJ PASY ALBO ZAPŁACISZ...ŻYCIEM, ZDROWIEM LUB GRZYWNĄ

Data publikacji 16.09.2016

W ubiegłą środę Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Grajewie prowadzili działania pod nazwą „Pasy Bezpieczeństwa”. Mundurowi sprawdzali, jak do obowiązku podstawowego zabezpieczenia podróżujących podchodzą grajewscy kierowcy, przypominając o konsekwencjach łamania przepisów ruchu drogowego w tym zakresie. Funkcjonariusze policji uważnie kontrolowali także obowiązek stosowania urządzeń służących do bezpiecznego przewożenia najmłodszych pasażerów. Policyjne kontrole nasilone były zwłaszcza w pobliżu placówek oświatowym na terenie naszego powiatu.

Główną ideą policyjnej akcji "Pasy" jest poprawa stanu bezpieczeństwa w transporcie drogowym oraz podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego, związanej z przewozem osób. Pasy bezpieczeństwa zostały wymyślone po to, aby ratować ludzkie życie, a nie by je utrudniać. Obowiązek ten jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, że pasy bezpieczeństwa często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym. Podczas prowadzonej akcji grajewscy policjanci przypominali kierowcom podróżującym drogami naszego powiatu o obowiązujących przepisach, sprawdzając jednocześnie, w jaki sposób obowiązek ten jest realizowany.  Uwagę mundurowych tradycyjnie zwracał w trakcie kontroli kierowców, również stan ich trzeźwości. Tego typu akcje będą kontynuowane.
Pamiętaj - zapinając pasy w samochodzie, nie zapinasz ich dla Policji, tylko dla samego siebie i swoich bliskich. W momencie wypadku pasy zwiększają szansę na przeżycie – niestety nie wszyscy o tym pamiętają.