Wzmożone kontrole policyjne w rejonach szkół - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wzmożone kontrole policyjne w rejonach szkół

Data publikacji 19.09.2016

Rozpoczął się rok szkolny a wraz z nim wzmożone kontrole policyjne w rejonach szkół oraz miejsc, w których często grupuje się młodzież. Stróże prawa prowadzą działania, które mają uchronić uczniów szkół powiatu grajewskiego przed potencjalnymi zagrożeniami.

W trakcie roku szkolnego funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Grajewie ze wzmożoną siłą kontrolują miejsca, gdzie grupuje się młodzież, przede wszystkim w rejonach szkół. Stróże prawa  reagują na każdą sytuację, w której młodzi ludzie mogą stać się ofiarami lub sprawcami przestępstw, czy też wykroczeń. W ubiegły piątek grajewscy policjanci podczas kontroli rejonu jednej ze szkół naszego powiatu, zauważyli trzech młodych chłopców, którzy na widok mundurowych zaczęli uciekać. Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg, w wyniku którego zatrzymano uciekinierów. Okazało się, że chłopcy  są na wagarach. Przy jednym z nich policjanci znaleźli torebkę z zielonym suszem, wyglądającym jak środek narkotyczny. Badanie narkotesterem potwierdziło, iż jest to marihuana. 18 - letni grajewianin za swoje postępowanie odpowie przed sądem.
Policjanci przypominają, że ujawnione przypadki wagarowania mogą być potraktowane jako przejaw demoralizacji nieletnich  i o takich zachowaniach Policja informuje Sąd Rodzinny, który podejmuje decyzję co do ewentualnego zastosowania środka wychowawczego.