Grajewscy policjanci aktywnie uczestniczą w „Tygodniu Mediacji”. - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grajewscy policjanci aktywnie uczestniczą w „Tygodniu Mediacji”.

Data publikacji 21.10.2016

W związku z trwającym właśnie Tygodniem Mediacji, przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Grajewie zajmująca się profilaktyką społeczną spotkała się wczoraj z gimnazjalistami w Publicznym Gimnazjum Nr 3 w Grajewie. Prelekcja odbyła się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji i była świetną okazją do poruszenia tematyki odpowiedzialności prawnej nieletnich, z uwzględnieniem postępowania mediacyjnego w postępowaniach w sprawach nieletnich.

Wczoraj przedstawicielka grajewskiej komendy policji, zajmująca się profilaktyką społeczną przeprowadziła spotkania dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich w Publicznym Gimnazjum Nr 3 w Grajewie. Dodatkowo w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji poruszyła istotną rolę mediatora w postępowaniach w sprawach nieletnich. Podczas prelekcji uczniowie dowiedzieli się m. in. co to jest mediacja, jakie są jej cechy i przebieg w postępowaniu w sprawach nieletnich, a także jak wygląda ugoda i jakie płyną korzyści z tej formy rozwiązywania konfliktów. Zaprezentowano także regulacje prawne dotyczące mediacji w postępowaniu w sprawach nieletnich.
 

Ustawa o postępowaniu sprawach nieletnich w artykule 3a stanowi, iż w każdym stadium postępowania sąd rodzinny może, z inicjatywy lub za zgodą pokrzywdzonego i nieletniego, skierować sprawę do instytucji lub osoby godnej zaufania w celu przeprowadzenia postępowania mediacyjnego.

źródło - oficer prasowy KPP Grajewo