Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grajewscy dzielnicowi spotkali się z seniorami w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”

Data publikacji 09.11.2016

W ubiegłym tygodniu dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Grajewie spotkali się z seniorami w „Klubie seniora” w ramach realizacji programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Przewodnim tematem spotkań było bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu.

W ubiegłym tygodniu dzięki gościnności i stałej współpracy z grajewskim „Klubem seniora”, dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie przeprowadzili spotkania z seniorami w związku z realizacją programu "Dzielnicowy bliżej nas". Celem spotkań było uświadomienie osobom starszym zagrożeń, które mogą je spotkać w codziennym życiu oraz wskazanie sposobów ich unikania. Funkcjonariusze grajewskiej komendy wskazali jak istotne jest utrzymanie bliskiego kontaktu dzielnicowego ze społeczeństwem. Omówiono funkcjonowanie i sposób użytkowania narzędzi pomocniczych służących do kontaktu społeczeństwa z dzielnicowym, takich jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacja Moja Komenda, dzięki której łatwo i sprawnie można wyszukać i połączyć się z właściwym dzielnicowym. Mundurowi poruszali tematykę związaną z oszustwami, stosowaniem przez sprawców różnych metod wyłudzenia pieniędzy od osób starszych. Spotkanie było też okazją do przypomnienia seniorom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz o obowiązku używania elementów odblaskowych. Seniorzy otrzymali elementy odblaskowe, dzięki którym będą bardziej widoczni na drodze w trakcie popołudniowych i wieczornych spacerów.

Rozdawane przez policjantów elementy odblaskowe pochodzą ze środków projektu współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej Swiss Contribution – KIK-76.