"Trzeźwy poranek" na drogach powiatu grajewskiego - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Trzeźwy poranek" na drogach powiatu grajewskiego

Data publikacji 01.12.2016

W ramach działań „Trzeźwy poranek” policjanci z grajewskiej drogówki prowadzili dzisiaj badania stanu trzeźwości kierujących. Żaden z ponad 155 przebadanych kierowców nie wsiadł „za kółko” pod wpływem alkoholu.

Dzisiaj mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grajewie prowadzili na drogach powiatu działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Mundurowi przez ponad dwie godziny skontrolowali trzeźwość ponad 155 kierowców. Okazało się, że żaden kierowca spośród tego grona nie prowadził swojego pojazdu na „podwójnym gazie”. Dodatkowo funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów. Mundurowi mierzyli prędkość z jaką poruszały się samochody, sprawdzali, stan techniczny pojazdów oraz zwracali uwagę na popełniane wykroczenia przez pieszych uczestników ruchu. Działania będą kontynuowane w przyszłości. Pamiętajmy! Kierowcy oraz wszyscy użytkownicy ruchu drogowego muszą pamiętać o fundamentalnej zasadzie trzeźwości. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, co do stanu trzeźwości „dzień po” nigdy nie wsiadajmy do samochodu. W każdej komendzie policji możemy zbadać swój stan trzeźwości. Jest to zupełnie bezpłatne.

Przypominamy!

Polskie prawodawstwo określa dwie progowe ilości alkoholu w organizmie:

  • stan po użyciu alkoholu (zawartość alkoholu w organizmie wynosi bądź prowadzi do stężenia we krwi od 0,2do 0,5‰ lub od 0,1 do 0,25 mg na 1 dm³ w wydychanym powietrzu)
  • stan nietrzeźwości (pow. 0,5‰ lub powyżej 0,25 mg na 1 dm³ w wydychanym powietrzu)

Stan po użyciu alkoholu jest wykroczeniem, natomiast stan nietrzeźwości to przestępstwo!!!

 

 

 

oficer prasowy KPP w Grajewie - st. sierż. Sylwia Gosiewska

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.grajewo.policja.gov.pl