Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie akcji "Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo" w powiecie grajewskim

Data publikacji 22.12.2016

Wczoraj policjanci grajewskiej „drogówki” zakończyli wzmożone działania w ramach ogólnopolskiej akcji ''Twoje Światła - Twoje Bezpieczeństwo''. Kampania rozpoczęła się 10 grudnia i była realizowana we współpracy ze stacjami diagnostycznymi. Celem akcji było zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Grajewscy policjanci w okresie od 10 – 21 grudnia 2016 r. prowadzili wzmożone działania w ramach akcji „Twoje światła – Twoje Bezpieczeństwo”. Głównymi problemami z jakimi spotykali się mundurowi kontrolujący auta to złej jakości żarówki, źle ustawiona wysokość świateł, nielegalne zamienniki źródeł światła (mocniejsze żarówki, ksenonowe czy LED-owe zamienniki żarówek) oraz zabrudzona obudowa reflektorów samochodowych. W ramach akcji policjanci skontrolowali prawie 500 aut, w tym w 103 stwierdzono niewłaściwie oświetlenie, co skutkowało stosowaniem przez policjantów przewidzianych prawem represji.

 

Przypominamy, że prawidłowe działanie świateł w pojeździe oraz regularne oczyszczanie obudowy reflektorów ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza podczas niekorzystnych zimowych warunków atmosferycznych.