Kolejne zatrzymane prawo jazdy w miejscu wskazanym na KMZB - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymane prawo jazdy w miejscu wskazanym na KMZB

Data publikacji 06.02.2017

Wczoraj policjanci grajewskiej "drogówki" zatrzymali kolejne prawo jazdy kierującemu, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Kontrola została przeprowadzona w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kierowca osobowego Volkswagena jechał o 67 km/h za szybko. To kolejny taki przypadek na terenie powiatu grajewskiego.

5 lutego, tuż przed godziną 19:00 grajewscy policjanci dokonywali kontroli prędkości w miejscowości Guty na trasie K61. Wybór tego miejsca wynikał ze zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, w związku ze zdarzającymi się tam przypadkami przekraczania prędkości przez kierujących pojazdami. W trakcie pomiaru prędkości nadjeżdżającego pojazdu policyjny miernik prędkości wskazał 117 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki KIA do kontroli drogowej.51–letni obywatel Litwy, przyznał się do popełnionego wykroczenia. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych. Z uwagi na fakt, że „pirat” drogowy przekroczył dozwoloną prędkość o 67 km/h w terenie zabudowanym policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy. Dokument zostanie teraz przesłany do odpowiedniego organu z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego, które skutkować może utratą uprawnień do kierowania na 3 miesiące.

Przypominamy, że kierowca jadący zbyt szybko stwarza zagrożenie zdrowia i życia nie tylko dla siebie, ale również dla innych osób korzystających z dróg. Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do obowiązujących przepisów, a także przypominamy, że przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym ponad 50 km/h,  skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.