Pijany kierowca zatrzymany dzięki właściwej postawie mieszkańca Grajewa - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca zatrzymany dzięki właściwej postawie mieszkańca Grajewa

Data publikacji 17.03.2017

Policjanci z Grajewa, dzięki wzorowej postawie mieszkańca tego miasta, zatrzymali pijanego kierowcę volkswagena. Okazało się, że mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz jego zachowaniem zajmie się sąd.

Wczoraj tuż po godzinie 18.00 dyżurny grajewskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że od strony Grajewa w kierunku Szczuczyna jedzie volkswagen, którego kierowca wykonuje niebezpieczne manewry i może znajdować się pod wpływem alkoholu. We wskazane miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci ruchu drogowego. W miejscowości Guty funkcjonariusze, dzięki współpracy ze zgłaszającym mieszkańcem Grajewa, który jechał za podejrzanym pojazdem, zmusili kierującego do zjechania na pobocze, gdzie mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że 55-latek był mocno pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkańcowi gminy Biała Piska policjanci zatrzymali prawo jazdy i teraz jego nieodpowiedzialnym postępowaniem zajmie się sąd.

Policjanci przypominają! Bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Dlatego też postawa zgłaszającego, który nie tylko nie zachował się obojętnie widząc niebezpiecznie poruszający się pojazd, ale i zaalarmował Policję, ruszył za podejrzanym kierowcą wskazując mundurowym jego aktualne położenie oraz pomógł w wyeliminowaniu pijanego kierowcy z ruchu, zasługuje na wyrazy uznania i poparcia ze strony Policji.

źródło – oficer prasowy KPP w Grajewie

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl