Kontynuacja działań "Prędkość" na drogach powiatu grajewskiego - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kontynuacja działań "Prędkość" na drogach powiatu grajewskiego

Data publikacji 24.03.2017

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego kontynuują policyjną akcję „Prędkość” na drogach powiatu grajewskiego. Kontrole drogowe przeprowadzane są w szczególności w miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W ramach działań tylko w bieżącym tygodniu za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym prawo jazdy stracił jeden kierujący.

Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań „Prędkość” jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących stosowania się głównie do ograniczeń prędkości. Kontrole drogowe przeprowadzane są przede wszystkim w miejscach wskazanych przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tylko bieżącym tygodniu mundurowi zatrzymali prawo jazdy kierowcy osobowego Nissana, który pędził z prędkością 108 km/h w terenie zabudowanym. 52 – letni obywatel Włoch, stracił prawo jazdy w trakcie kontroli drogowej, która miała miejsce w Gutach, gm. Szczuczyn. Mężczyzna został również ukarany 400 – złotowym mandatem karnym. Obywatel Włoch nie kwestionował popełnienia wykroczenia. Dokument zostanie teraz przesłany do właściwej instytucji z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego, które skutkować może utratą uprawnień do kierowania na 3 miesiące.

Od początku tego roku grajewscy mundurowi na drogach naszego powiatu zatrzymali już 16 praw jazdy kierowcom, którzy w rażący sposób przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Działania będą kontynuowane.