Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Prywatność danych w sieci i nie tylko – spotkania przedstawiciela Policji z młodzieżą

Data publikacji 27.04.2017

Pracownik, zajmujący się profilaktyką w Komendzie Powiatowej Policji w Grajewie spotkał się wczoraj z młodzieżą gimnazjalną , aby porozmawiać na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa w sieci. Prelekcja odbyła się w ramach rządowego programu „Bezpieczna+”, do którego przystąpili uczniowie i kadra pedagogiczna Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Grajewie.

Zapobieganie i zwalczanie demoralizacji oraz przestępczości wśród dzieci i młodzieży to jedno z zadań policji. W związku z powyższym, w ubiegłą środę pracownik zajmujący się profilaktyką w grajewskiej komendzie policji spotkał się z uczniami Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Grajewie, aby porozmawiać na temat zjawiska cyberprzemocy i zagrożeń jakie niesie za sobą nieodpowiedzialne korzystanie z sieci.  Młodzież z zainteresowaniem słuchała o tym, że obok wszelkich niepodważalnych zalet Internetu, przebywanie w wirtualnym świecie  wiąże się również z poważnymi zagrożeniami. Młodzi słuchacze dowiedzieli się, że nie wszyscy w sieci są dobrzy, że pozornie serdeczny znajomy z sieci upominający się o zdjęcia lub spotkanie, może okazać się niebezpiecznym przestępcą. Pracownik policji wyjaśnił gimnazjalistom jak kluczową wartością jest prywatność danych osobowych i jakie są pierwsze kroki do „samoobrony internetowej”. Na koniec spotkania prelegent zapoznał zebranych słuchaczy z katalogiem cyberprzestępstw oraz odpowiedzialnością prawną nieletniego, który popełnił czyn zabroniony. Tego typu spotkania będą kontynuowane.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.grajewo.policja.gov.pl