Uwaga na dzikie zwierzęta na drodze! - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na dzikie zwierzęta na drodze!

Data publikacji 24.05.2017

Cztery kolizje z udziałem dzikich zwierząt - to bilans dwóch ostatnich tygodni na drogach naszego powiatu. Grajewscy policjanci apelują o ostrożność podczas kierowania pojazdem, zwłaszcza poza obszarem zabudowanym.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni na drogach naszego powiatu doszło do czterech kolizji z udziałem dzikich zwierząt. Miejscami tych zdarzeń była zarówno trasa K65, jak i K61, natomiast w przypadku dwóch ostatnich kolizji "sprawcami" były łosie, Zwierzęta nagle wtargnęły pod koła nadjeżdżających pojazdów. Do pierwszego ze zdarzeń doszło w ubiegły czwartek po godzinie  23:00 na trasie Ruda - Ciemnoszyje, kiedy to przed nadjeżdżającą osobową Hondę Civik wbiegł łoś. Niestety pomimo reakcji 24 letniego kierowcy samochodu nie dało się uniknąć. Taka sama sytuacja spotkała 56 - letniego mieszkańca powiatu grajewskiego - kierowcę osobowego Volvo. Do zdarzenia doszło  w ubiegły poniedziałek (22. 05.), tym razem na trasie K61 w miejscowości Rajgród.  Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci ruchu drogowego. Tam mundurowi ustalili, że wprost przed auto marki Volvo na jezdnię wszedł łoś. W obu przypadkach zwierzęta padły. Na szczęście obu kierującym pojazdami mężczyznom nic poważnego się nie stało.

 

Pamiętajmy!
Weźmy pod uwagę, że podróżując drogami leśnymi, zwłaszcza w porze nocnej, ruch zwierząt o tej porze zdecydowanie się zwiększa. Administratorzy dróg ustawiają znaki ostrzegające o zwierzynie w miejscach, gdzie jej ruch jest intensywny. Pamiętajmy jednak, że zwierząt znaki nie obowiązują i same wybierają drogi, którymi się poruszają. Warto w takich miejscach zdjąć nogę z gazu i  stosować zasadę ograniczonego zaufania.